Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Companeras Zapatista Kadınlarının Hikayesi
Companeras Zapatista Kadınlarının Hikayesi

Companeras Zapatista Kadınlarının Hikayesi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Hilary Klein
Çevirmen: Arzu Karacanlar
Standart Teslimat
12 Nisan - 17 Nisan
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058300002

Companeras Zapatista Kadınlarının Hikayesi Kitap Açıklaması

BÜTÜN DÜNYADA KONUŞULAN EZLN KADINLARININ ÖYKÜSÜ GÜLDÜNYA YAYINLARI’NDA

Dünyanın her yerindeki muhalif hareketleri etkileyen EZLN’nin içinde yer alan Zapatista kadınlarının Meksika ordusuna, kocalarına ve topluluklarına karşı nasıl ayağa kalktıkları, nasıl bir dönüşüm gerçekleştirdikleri merak konusu. Güldünya Yayınları’nın yeni kitabı Companeras’ta bu kadınların kendi hayatlarını, örgütleri EZLN'yi ve onları çevreleyen dünyayı nasıl dönüştürdükleri Companeras'ta bunları yaşayan kadınların ağzından anlatılıyor.

Hilary Klein'ın Chiapas'ta altı yıl geçirerek kaleme aldığı bu kitap, Zapatista kadınlarının hayatlarını ve ülkelerini değiştiren, bütün dünyadaki ulusal kurtuluş ve kadın hareketlerine ilham veren mücadelelerini tanımak için önemli bir fırsat sunuyor.

 

KİTAP HAKKINDA NE DEDİLER?

Her eylemcinin ve sosyal bilimler bölümünün okuma listesinde olması gerekenbir kitap.

— Raj Patel

Compañeras, Lacandon yerleşimlerinde bulunan Zapatista toplulukları arasında tarih yazan kadınları anlatıyor. Üretim ve işleyişte yer alarak kazandıkları seslerinin, başlangıçtan bugüne geçen yirmi yılda değişim ve dönüşümü nasıl ateşlediğini ve başardıklarını gösteriyor.

— June Nash University of New York City Antropoloji Bölümü’nde profesör

Hilary Klein bize az bulunur bir hediye verdi: İnanılmaz bir sosyal hareketlilik ve değişim döneminde yer alan Zapatista kadınlarının deneyimlerini anlatan bir kitap.

— Shannon Speed Austin Texas Üniversitesi

Yerli Amerikalılar ve Yerel Çalışmalar Yöneticisi Kadınlar sosyal dönüşümde liderliği ele geçiriyor. Bir kez daha. Bu özel kitapta Hilary Klein, kadınların Zapatista hareketinde bunu nasıl yaptıklarını tanımlıyor ve neden “Artık hayatlarımızda umut ve özgürlük var!” dediklerini açıklıyor. Bu sadece harika bir kitap değil, yeni bir dünya inşa ederken referans noktası olması gereken bir kitap.

— Gustavo Esteva Figueroa

Klein’in dünyaya yaptığı katkı inanılmaz... Compañeras’ı üniversitelerdeki bütün Kadın Araştırmaları, Latin Amerika Araştırmaları, Sosyoloji ve Siyasal Bilimler bölümleri zevkle kullanacaklar.

— Karen Kampwirth Knox College, Siyasal Bilimler Profesörü

Bu, kadın ve erkekler, eylemciler ve öğrenciler, hayatta kalanlar ve dünyayı değiştirenler, ezilenler, yoksullar ve sağlam pabuç sayılmayanlar için bir kitap.İleri compañeras y compañeros!

— Peter Linebaugh

Kızgın sıcakta serin bir soluk gibi... Siyasi ve tarihsel arka planın merak uyandıran kişisellikteki yorumlarla sorunsuz biçimde bir araya geldiği zengin ve yoğun bir metin.

— Aurora Levins Morales

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.