Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çözümlü Problemlerle Akarsu Yapıları

Çözümlü Problemlerle Akarsu Yapıları

Çözümlü Problemlerle Akarsu Yapıları

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Standart Teslimat
25 Temmuz - 27 Temmuz
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052580028

Su kaynaklarının geliştirilmesi amacıyla yapılan mühendislik çalışmaları, tüm canlı hayatını etkilediğinden, ülkelerin kalkınmasında büyük öneme sahiptir. Bu alandaki konuları farklı boyutlarda kapsamak üzere, üniversitelerimizin İnşaat Mühendisliği Lisans Programlarında; Akarsu Yapıları, Su Yapıları, Hidroloji, Su Getirme ve Kanalizasyon, Sulama ve Kurutma, Su Kaynakları Mühendisliği ve Kıyı Mühendisliği adları altında çeşitli dersler yer almaktadır.

Akarsular, ülkelerin ekonomik ve sosyal hayatına önemli katkılar sağlayan başlıca su kaynaklarını oluştururlar. Akarsuların kalkınma hedefleri doğrultusunda geliştirilmesinin sağlanması amacıyla inşaat mühendislerinin hizmetine ihtiyaç vardır. AKARSU YAPILARI adıyla hazırlanan bu kitabın, iki yarıyıllık bir öğretim süreciyle, Akarsu Mühendisliği kapsamında karşılaşılacak problemlere ve ilgili yapıların mühendislik tasarımlarına belirli ölçülerde bilgi tabanı oluşturması umulmaktadır. Akarsu Yapılarının konuları; genelde, su ve zemin ile etkileşim halindeki yapıların karmaşık mühendislik problemlerine teorik ve deneysel yöntemlerle çözümler üretmeye çalışır. Bu yapıların analiz ve tasarımı geniş bir mühendislik bilgi birikimine ve deneyimine ihtiyaç gösterir.

Kitabın başlangıç bölümlerinde, akarsu yapılarının tasarımında gerekli olan temel bilgilere yer verilmiş, daha sonraki bölümlerde tasarıma yönelik esaslar ele alınmıştır. Kitapta, SI birim sistemine göre hazırlanmış 55 adet çözümlü problem bulunmaktadır.

Okuyucu görüş ve önerilerinin kitabın geliştirilmesine katkı sağlayacağı düşüncesiyle, Akarsu Yapıları kitabının İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin, öğrenimlerinde ve mezuniyet sonrası mühendislik çalışmalarında yararlı olmasını diliyorum.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 614

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız