Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Cthulhu'nun Çağrısı

Cthulhu'nun Çağrısı

Cthulhu'nun Çağrısı

Çevirmen: Dost Körpe
Yayınevi :

İthaki Yayınları

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786053754329


Lovecraft'ın neden korku edebiyatının ustası olarak anılması gerektiğini gösteren; yabancılığın, dehşetin, tekinsizliğin anlatıldığı toplam sekiz öykü var bu kitapta. Korku ancak gördüğümüzde bilebildiğimiz bir şey midir? Yoksa bilmediğimizi gördüğümüz şey midir? Belli ki Lovecraft bunu sorguluyordu bu öyküleri yazdığı sırada. Hep korkularımızdan ve bilmediklerimizden bahsetmeye çalıştı. Çalıştı diyoruz, çünkü asla tam olarak bahsedilemeyeceğini biliyordu. Tıpkı bu öykülerde olduğu gibi, dehşeti tarif etmek mümkün değildi. Tarif eden ya mezarlığa düştü ya da akıl hastanesine; ya müzisyen oldu ya da ressam; ya aynaya baktığında başkasını gördü ya da denizin dibinde buldu kendisini.

Bu kitap bir dehşet davetiyesi, bir delilik güzellemesi. Bu, Lovecraft'ın çağrısı…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 232

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Harika

Korku edebiyatı sevenlerin kesinlikle okuması gereken bir kitap. Her öykünün sonunda şaşkınlığınızı gizleyemiyorsunuz. Kitabı okurken dehşete kapılmamak elde değil.

27.12.2016

Cthulhu

Sonunda uzun süre beklediğim eser geldi, çok teşekkürler. Lovecraft'ı sevme sebeplerimden biri bu kitaptır, okumayanlara şiddetle tavsiye ediyorum.

07.01.2015