Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Cumhuriyet Türk Mucizesi

Cumhuriyet Türk Mucizesi

Cumhuriyet Türk Mucizesi

10/10 - 8 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Bilgi Yayınevi - Roman Dizisi

Standart Teslimat
09 - 13 Haziran
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789752203181


'Cumhuriyet', Türkiye Üçlemesi'nin üçüncü kitabıdır (birincisi Diriliş, ikincisi Şu Çılgın Türkler). Objektif bilim adamları Milli Mücadele ile başlayıp Cumhuriyet'le süren bu dönemi Türk Mucizesi diye adlandırıyorlar. Kitapta, Büyük Zafer'den Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna kadarki olaylar yer alıyor. Bir yanda cumhuriyetçiler var, öte yanda bu daha iyi, daha insanca, daha onurlu düzeni istemeyenler. Ders ve ibret verici, uyarıcı bir dönem.Sayfa Sayısı: 440

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Kesin Okunmalı!

Turgut Özakman'ın bu yapıtı da diğerleri gibi akıcı, açık bir anlatıma sahip. Herkesin severek kısa sürede okuyacağı, belgelere dayalı bir kitap.
Kitapta, bugün bir tümcede söyleyip geçtiğimiz ve ne yazık ki değerini pek bilemediğimiz kazanımlar için zamanında ne kadar büyük uğraşlar verildiği gözler önüne seriliyor.
Ayrıca kitap dipnotlarında verdiği bilgilerle de günümüzde tartışılmakta olan pek çok konuya belgelere dayalı açıklamalar getiriyor, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıllarını belgelere dayanmadan yazanların uydurmacalarına yanıtlar veriliyor.

04.02.2010

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız