Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dalkavuklar Gecesi - Z Vitamini
Dalkavuklar Gecesi - Z Vitamini

Dalkavuklar Gecesi - Z Vitamini

Z Vitamini

9/10 - 20 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Ötüken Neşriyat - Edebî Eserler Dizisi
Standart Teslimat
08 - 12 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789754378047

Dalkavuklar Gecesi - Z Vitamini Kitap Açıklaması

Dalkavuklar Gecesi (1941) ve Z Vitamini (1959), yazarın yaşadığı devri, o devirdeki yetkilileri -birincisinde antik çağda muhayyel bir devlete taşıyarak, ötekinde kendi zamanından 50 yıl sonrasına taşıyarak- hicvettiği iki kısa satirik/allegorik romandır. Şahıslarının çoğu o dönemdeki kişilerdir ve müthiş bir tenkit salvosuna tutulmuşlardır.


Bu iki kısa romanın önemi, “Millî Şef”lik devri ve tek parti diktatoryasının hüküm sürdüğü, ülkede kimsenin gıkını çıkaramadığı yıllarda, devrin ricalini hedef alması ve amansızca eleştirmesidir. Muhtevasındaki tenkitlerin dozu biraz fazla kaçmış veya insafsızca görünse de bu romanların o devirde yazılmış olması başlıbaşına bir yiğitliktir ve Atsız Hoca'nın tavizsiz kişiliğinin belgesidir. Biz de bir yiğitlik belgesi olduğu için yayınlıyoruz.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 12 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2015

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 1
hiciv

zamanın dalkavuklarını isim vermeden ama bir bir işleyerek anlattığı mükemmel bir eser. inönü'ye o devirde bunları yazabilecek 2 isim vardı belki de. bunların birincisi kesinlikle nihal atsız olmuştur

22.10.2012

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.