Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Deccal-Hristiyanlığa Lanet
Deccal-Hristiyanlığa Lanet

Deccal-Hristiyanlığa Lanet

Çevirmen: Oruç Aruoba
Yayınevi : Hil Yayınları
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789757618140

Deccal-Hristiyanlığa Lanet Kitap Açıklaması


Antichrist, Nietzche'nin çıldırmadan hemen önce üzerinde çalışmakta olduğu bir dizi kitaptan, ilki ve tamamlayabildiği sonuncusudur.
Burada 'İsa Düşmanı' Deccal adını üstlenerek hristiyanlığa lanet yağdıran düşünür, 'modern' Batı'nın tinsel temeline savaş açar. Bu 'savaş', düşünürün hem en uzun tek çözümleyici metni, hem de gözünü budaktan esirgemeyen, en yıkıcı metnidir.
Yerine göre gökgürültüsü izlenimi veren, yer yer de matrak geçen metin, dil ustası filozofun en olgun yazınsal ürünlerindendir. Aynı zamanda, din eleştirisi üzerinde birçok konudaki görüşlerini odaklaştırdığından, felsefesinin zengin kaynaklarından birini de oluşturur. Hristiyanlık üzerine olduğu kadar, müslümanlık ve budizm üzerine de görüşlerini serimleyen Nietzsche, genel olarak da din ile ahlak arasındaki ilişkiler üzerinde durur.
Uzun yıllar 'sansürlü' olarak yayımlanan bu kitabı, son yıllarda gerçekleştirilebilen güvenilir tam basımlarından Türkçeleştirerek ve 3. basımına eklediğimiz yeni notlarla sunuyoruz.Sayfa Sayısı: 133

Baskı Yılı: 1995


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hil Yayınları

İlk Baskı Yılı : 1995

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.