Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Değerler Eğitiminde 10 Anahtar Sözcük

Değerler Eğitiminde 10 Anahtar Sözcük

Değerler Eğitiminde 10 Anahtar Sözcük

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Carlos Diaz
Yayınevi :

Gün Yayıncılık

Standart Teslimat
14 - 18 Ağustos
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789759046699


Bu kitap ispanyolca aslından ve ingilizce çevirisinden yararlanılarak çevrilmiştir.
Yazar bu kitapta tasavvuftan edebiyata, felsefeden dine, romanlardan mitoslara pek çok farklı kaynağa referansta bulunarak kendi değer anlayışını ve dünya görüşünü -ki bizce her İkisi de sorunlu bîr eklektizm barındırıyor- on anahtar sözcük ekseninde açıklıyor.
Carlos Diaz Hernândez (1944-) İspanyol toplumsal kişiselcilik felsefecisi, anarşist ve Hıristiyan düşünürüdür. İspanya'da Salamanca ve Madrid, Almanya'da Münih üniversitelerinde görev yaptıktan sonra halen bulunduğu Universidad Complutense de Madrid'de Felsefe, Metafizik ve Bilgi Kuramı Bölümü'ne geçmiştir. Toplumsal kişiselcilik düşüncesini yaymayı hedefleyen Madrid Emmanuel Mounİcr Enstitü-sü'nün de kurucusudur; bu enstitü Paraguay, Arjantin ve Meksika'da da bulunmaktadır. Hıristiyanlık ve anarşizm içinde etkili bir düşünür olan yazar politika, din ve felsefe konusunda kitaplar yayınlamıştır. Düşünceleri Latin Amerika kurtuluş hareketleri ile de ilişkilidir.Sayfa Sayısı: 104

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gün Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.