Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Değerlere Suikast

Değerlere Suikast

Değerlere Suikast

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kemal Mert
Yayınevi :

Perseus Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056955334

Kültür bir toplumu milletleştiren, bir arada tutan manevi ve maddi değer­ler bütünüdür. Türk milleti dünya tarihinin en eski milletletmiş ve varlığını bugüne taşımış iki milletinden birisidir. Diğeri ise Çin ulusudur. Ancak Çin ulusu belirli bir coğrafyada varlığını sürdürür iken Türk milleti Asya-Avru­pa ekseninde sürekli hareket halinde devletler kurarak, uygarlıklar ile karşıla­şarak, kültürler ile bazen boğuşarak bazen kucaklaşarak kültürel kimliğini muhafaza etmeyi başarmıştır. Türk kültürü bugün küreselleşme ile karşı karşıyadır. Kemal Mert Türk kültürünün güncel meselelerini tarihsel boyut içinde ortaya koymuş.

Prof. Dr. Ümit Özdağ

Her ülke; halkını, topraklarını, değerler sistemini ve yaşama biçimini yaygınlaştırarak korur.  Günümüz tacirleri mal satmadan önce o malı talep edecek kavramı ve değeri satarlar. Şirketler bile bir yandan mal satarak karlarını maksimum yaparken diğer yandan da ülkelerinin değer yargılarını, yaşama biçimlerini, eğlence, zevk ve kavramlarını satarak karlarıyla birlikte değerlerini de devamlıkılmaya çalışırlar.Satılanlar arasında maldan daha önemlisi değerlerdir. Değer ve yaşam biçimlerinin yaygınlığı günümüz dünyasında milli güvenlik sorunu olarak görülmektedir.Kemal Mert, “Değerlere Suikast” başlığı altında topladığı yazılarıyla bir milli hassasiyet yaratmaya ve dikkatleri hırpalanan, örselenen değerler üzerine çekiyor.

Sonuçta değerleri korumak gerçekte vatanı korumaktır!

Prof. Dr. Özcan Yeniçeri

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 306

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız