Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Deli Kurt
Deli Kurt

Deli Kurt

9/10 - 45 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Ötüken Neşriyat - Tarihi Romanlar Dizisi
Standart Teslimat
08 - 12 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789754378016

Deli Kurt Kitap Açıklaması


"Deli Kurt", Osmanlı tarihinde Yıldırım Bayazıd'dan sonra "Şehzadeler Kavgası" diye anılan devrin tarihî bir romanıdır. Bir bakıma göre de "Bozkurtlar"da başlayan Orta Asya'daki hayat kavgasının yeni vatan Anadolu'da devamıdır. Şehzadeler arasında süren ve tafsilâtı henüz yeterince aydınlanmamış bulunan çarpışmada Yıldırım'ın oğulları hayat ve taht mücadelesinin hem kahramanca, hem şairane, hem de sefîhane bir örneğini vermişler ve birbiri ardınca hayata veda ederek meydanı içlerinden birisine bırakmışlardır. Bunlar arasında en talihsizi ve hayatı en az bilineni İsa Çelebi'dir. Deli Kurt, İsa Çelebi'nin meçhul bir oğlunun dramıdır. Bu dram daha sonraki asırlarda daha büyük bir şiddetle sürüp gidecek ve yüzlerce şehzadenin hayatına mal olacaktır. Romanda görülen parlak bakışlı, gözlerine bakılamayan kız, hayalî bir tip değildir. Zamanımızda Muğla köylerinden birinde böyle bir kız yaşamıştır ve belki de hâlâ yaşamaktadır. Roman yazarı, bu parlak ve büyülü bakışları beş yüz yıl öncesine götürmekle esere çeşni vermekten başka bir şey yapmamıştır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 246

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ötüken Neşriyat

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 6
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Kitabı her gördüğümde heycanlanıyorum

Roman olduğu halde Bir çok yerde ağladım beni aldı o döneme koydu bu kitabın en güzel yanıda gerçek bir olayla ile romanı birbirine bağlaması tinin şad olsun hocam.

23.03.2018

Çok iyi

Okunmaya değer bir kitap. Çok iyi

05.02.2017

Eşsiz bir eser.

Kitabı 2 gün içerisinde bitirmiş olmanın hüznüyle beraber okumuş olmanın verdiği heyecan bile yetiyor gerçekten. Eline sağlık Atsız Hocam akıcı dil ve mükemmel bir hikaye kesinlikle okumalısınız.

23.01.2017

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.