Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Denemeler Konuşmalar-Geçmişle Gelecek ve Başka Yazılar

Denemeler Konuşmalar-Geçmişle Gelecek ve Başka Yazılar

Denemeler Konuşmalar-Geçmişle Gelecek ve Başka Yazılar

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
02 - 08 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789753638197

Şair, öykücü ve oyun yazarı Sabahattin Kudret Aksal, yayımlanan ilk şiir ve öyküsünden, oynanan ilk oyu¬nundan ölümüne dek, şiir, tiyatro ve edebiyat üzerine düşünmeyi ve yazmayı da sürdürdü. Şiirlerindeki, oyun ve öykülerindeki gibi denemelerinde de, yalın ve aydınlıktı. Yazılarında, felsefeci yanının getirdiği akıl, mantık ve bilinçli arayışlarla sanatçı yanının getirdiği kıvamında bir duygululuğu tam dozunda harmanlayan bir yazar oldu hep. 
Denemeler, Konuşmalar’da, Aksal’ın Geçmişle Gelecek başlıklı kitabındaki yazıların tamamı ile bu kitabın iki basımına da girmemiş kimi yazı, konuşma, bildiri ve soruşturma yanıtları yer alıyor. Daha önce Aksal’ın öykü ve şiirlerini derleyen Arif Yılmaz’ın yazıların bütün yayımlarını karşılaştırarak hazırladığı notlar, bu kitaba da tam bir eleştirel basım niteliği kazandırıyor.
Bir söz ve susku ustasından, şiir, edebiyat, tiyatro ve sinemanın ışığında, şiire, edebiyata, tiyatroya ve sine¬maya bakışlar...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 2. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.