Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Denetim ve Öğretimsel Liderlik

Denetim ve Öğretimsel Liderlik

Denetim ve Öğretimsel Liderlik

Gelişimsel Bir Yaklaşım

Yayınevi :

Anı Yayınları - Yayınevi Genel Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786055213855


Kitapta öğretimsel denetim, öğretme ve öğrenmenin sağlanmasına destek olarak ele alınmakta ve öğretimsel liderlik ile eş anlamlı görülmektedir. Bu, denetim ve öğretimsel liderlik sürecinde, denetmenlerin yanı sıra öğretmen ve diğer eğitimcilerin de rolü olduğu anlamına gelmektedir.

Gerek üniversitelerin eğitim yönetimi ve denetimi alanındaki lisansüstü programlarında gerekse Milli Eğitim Bakanlığının hizmet içi eğitimlerinde bu kitaptan yararlanılması önerilmektedir. Kitabın genel yaklaşımı olan gelişimsel denetimin ve dokuzuncu baskıda ilk kez yer verilen devingen okulların, eğitim ve okul yöneticileri ile araştırmacıların ilgisini çekeceği düşünülmektedir. Farklı eğitim sistemine ilişkin gözlemlere dayanmakla birlikte, okurlar özellikle kitapta yer verilen rol oynama ve yansıtıcı alıştırma etkinliklerinde kuramla uygulamayı birleştirme fırsatı bulabileceklerdir.

Özgün adı "SuperVision and Instructional Leadership: A Developmental Approach" olan bu kitap, Türkçeye "Denetim ve Örgütsel Liderlik: Gelişimsel Bir Yaklaşım" başlığıyla çevrilmiştir. Kitap 22 bölümden oluşmaktadır. Pearson tarafından ilk kez 2004'te yayımlanan kitabın Türkçe çevirisi dokuzuncu basım üzerinden yapılmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Anı YayınlarıÇeviri Editörü : Esmahan Ağaoğlu
Çeviri Editörü : Mualla Bilgin Aksu

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 480

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!