Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı 315

Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı 315

Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı 315

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Dergah Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789786033621


Edebiyatta, düşüncede ve sanatta bir yandan şimdiyi kurarken öte yandan ortaya çıkan yeni belgelerle geçmişi inşaya da devam ederiz. Bu sayımızda İsmail Kara, Nurettin Topçu'nun yeni bulunan iki mektubunu yayınlıyor.

Zümrüt Karabudak, Atakan Yavuz, Davut Güner, Süleyman Unutmaz, Selma Yıldırım Kıldan, Ümit Aktaş, Cengizhan Genç, Nergihan Yeşilyurt ve Ertuğrul Rast bu sayının şairleri. Fatma Şengil Süzer ve Atakan Yavuz 'derkenar' sütunlarında yazdı. Mayıs sayımıza Esra Oruç, Aynur Dilber ve Nurcan Kocaman hikâyeleri ile katkıda bulundu. Naveed Qamar, ülkesi Pakistan'ın önemli hikâyecisi İntizar Hüseyin'i dergimiz için yazdı. Turan Karataş, Ahmet Oktay'ın 'Gece Defteri' üzerine bir yazı kaleme aldı. Zeynep Arkan, genç şair Ali Berkay'ın ilk kitabı 'Tahayyülat'ı, Necip Tosun ise Doğukan İşler'in ikinci kitabı 'rüya kadar'ı değerlendirdi.

Alâattin Karaca, Sadık Yemni'nin son romanı 'Nazarzede Kliniği' hakkında dikkate değer bir eleştiri kaleme aldı. 'Orta Sayfa' konuğumuz hikâyeci Hasibe Çerko. Çerko, hem metne yönelik felsefi bakışı hem de kendi metinleri hakkında ipuçları veriyor. Fatma Barbarosoğlu, fotoğraf üzerine yazmayı sürdürüyor. 'Mesafe' başlıklı foto-yorumda kentin kısa tarihini çocukluk üzerinden okuyor. Nihat Dağlı, Zweig'ın 'Satranç'ı hakkında kaleme aldığı bir denemeyle dergimize katkıda bulundu. Çeviri sayfamızda Jonathan Franzen ile yapılmış bir söyleşi bulacaksınız: Teknotüketim çağında nasıl yalnız kalınır? İnci Enginün, ölümünün otuzuncu yılında hocası Mehmet Kaplan'ı, kendisine gönderdiği mektuplar üzerinden anlatıyor. Selman Seyyar, Darülbedâyi'de sahnelenen ilk telif oyunumuz 'Baykuş' ile Anadolu halkının inanışındaki baykuşu birlikte ele aldı. Muharrem Varol, İsmail Kara'nın 'Amel Defteri' hakkında yazdı. Sinan Paşa'nın 'Tazarru'name'sini değerlendiren Selçuk Aylar, eserin, nazıma karşı nesirin gücünü gösterdiği görüşünde. Arka kapağımızda Mustafa Kutlu'nun 'Bulut' adlı kısa hikâyesi var: 'Bulut seni severiz...' Gelecek sayıda buluşmak üzere.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 100

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dergah Yayınları

Sayfa Sayısı : 100

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız