Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı 316

Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı 316

Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı 316

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Dergah Yayınları - Süreli Yayınlar Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789786035397


Bu sayımızda Dergah Yayınları arşivinde bulunan Attila İlhan biyografisini yayınlıyoruz. İlhan, Dergah'ın biyografi talebini cevaplarken, şiirini tahlil yönteminden ötürü Mehmet Kaplan'a serzenişte bulunmayı da ihmal etmemiş.

Selma Yıldırım Kıldan, Nazım Payam, Hümeyra Büşra Doğan, Taner Sarıtaş, Vural Kaya, Ahmet Akif Dağ, Umut Cemal, Silvan Alp ve Mehmet Şahinkoç bu sayının şairleri.

Yakup Öztürk, Müzeyyen Çelik Kesmegülü ve Nadir Aşçı 'derkenar' sütunlarında yazdı. Yunus Meşe ve Mukadder Gemici Haziran sayımızın hikâyecileri. Fatma Barbarosoğlu, hem seçtiği fotoğraf hem de fotoğrafı yorumlayışıyla okuyucuyu şaşırtıyor.

Atakan Yavuz, Musab Kırca'nın ilk şiir kitabı 'Düşerken Öğrendiğimiz Yasalar'ı değerlendirdi. Abdullah Uçman, doğumunun yüzüncü yılı münasebetiyle Behçet Necatigil hakkında öğretici bir yazı kaleme aldı. Sonia Mpaimpourntidou, Yunan edebiyatının saygın ismi Aleksandros Papadiamantis'i yazdı. Necip Tosun, Mehmet Kahraman'ın ilk hikâye kitabı 'Işıklar Açık Kalsın'a ışık tuttu.

Alâattin Karaca, Güray Süngü'nün romanı 'Mehmet'i Sakatlayan Serçe Parmağı' hakkında bir eleştiri kaleme aldı. Bu sayıda 'Orta Sayfa' konuğumuz, uzun yıllardır Kitap-lık dergisinin editörlüğünü yapan, hikâyeci Murat Yalçın. Yalçın, okurlarımızla edebiyatın son 25 yılına tanıklığını ve dergicilik serüvenini paylaşıyor.

Serdar Arslan, iki yıl önce Haziran ayında kaybettiğimiz Ayşe Şasa'yı bir deneme ile hatırlatıp, anıyor. Muhammet Safa, genç yönetmen Mustafa Kara'nın son filmi 'Kalandar Soğuğu'nu eleştirdi.

Feyza Betül Aydın, Thomas Bernhard'ın 'Kireç Ocağı'nı yazdı. Handan Arıkan, Adelle Waldman'dan yaptığı bir çeviriyle dergimize katkıda bulundu: Roman karşıtlarına bir cevap...

Bilal Kemikli'nin makalesi, Ahmet Yesevî'nin 'hikmetler'inin mihveri sayılan 'Hakîkat-ı Muhammediye' hakkında. Hasan Yüksel, hocası Bahaeddin Yediyıldız'ı anlattı. Muhammed Mehdi, Diyarbakır'ın son hâlini şiirsel bir metinle resmetti: Dört Kapılı Hüzün…

Arka kapağımızda Mustafa Kutlu'nun 'Beyaz' adlı kısa hikayesi var.
Gelecek sayıda buluşmak üzere.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 100

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dergah Yayınları

Sayfa Sayısı : 100

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız