Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Destan Romanlar Serisi (6 Kitap Takım)

Destan Romanlar Serisi (6 Kitap Takım)

Destan Romanlar Serisi (6 Kitap Takım)

Hazırlayan: Hasan Kallimci
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789786051700


Destanlar, milletlerin kahramanlık olaylarını anlatan milli eserlerdir. Türk milleti, destan açısından zengin bir millettir.
Çeşitli türk boylarında destan kelimesi yerine "destan, rivayet,
Comok, cır, irtegi, ertegü, kobayır" kelimeleride kullanılır. Destan anlatıcılarına, "akın, yırav, çiçen, comokcu, ırçı, ozan ve bahşı" gibi adlar verilmektedir.

Dede korkut, Manas, Köroğlu, Kırk Kız, Alıp Manaş, Ural Batur, Mağday Kara, Altın Arığ, Edigey, Oğuz Kağan, Alp Er Tunga, Ergenekon, Yaratılış, Türeyiş, Zoya Tülek, Ay Böke gibi destanlarımız 250 milyonluk Türk dünyasının ortak kültür ürünüdür.

"Destan Romanlar Serisi" ile çocuklarımıza temel kültür unsurumuz olan destanlarımızın tanıtılması amaçlanmıştır. Kısa, akıcı ve anlaşılabilir bir dille hazırlanmış olan Destan Romanlar Serisi, çocuklarımızın sıkılmadan, zevkle okumasını, aynı zamanda destanlarımızı öğrenmesini sağlayacaktır.
(Tanıtım Yazısından)Sayfa Sayısı: 1

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgeoğuz Yayınları

Sayfa Sayısı : 1

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız