Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dewey - Dünyanın Kalbine Dokunan Kütüphane Kedisi

Dewey - Dünyanın Kalbine Dokunan Kütüphane Kedisi

Dewey - Dünyanın Kalbine Dokunan Kütüphane Kedisi

Dünyanın Kalbine Dokunan Kütüphane Kedisi

10/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Vicki Myron
Yayınevi :

Pegasus

Standart Teslimat
21 - 23 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054456796


Dünyanın En Ünlü Kedisi Dewey'in Öyküsü


Yayınlandığı ilk günde dünyada rekor ilgi gören ve sıradışı öyküsüyle tüm dünyada insanları derinden etkileyen, yüreklerini ısıtan DEWEY şimdi Türk okuyucularıyla buluşuyor…
DEWEY inanın sizin hayatınızı derinden etkileyecek.


Bir kedi sizin üzerinizde ne kadar etkide bulunabilir? Bir kedi kaç kişinin yaşantısını etkileyebilir?
Terk edilmiş bir yavru kedi klasik bir Amerikan kasabasındaki küçük bir kütüphanede nasıl dünya çapında ünlü olur? Dewey'in büyüleyici öyküsünü okumadan bu sorulara yanıt veremezsiniz.
Dewey'in öyküsü olası en kötü durumda başlıyor. Yalnızca birkaç haftalık yavru iken, yılın en soğuk gecesinde Spencer kasabası Halk Kütüphanesine sığınır. Kütüphane yöneticisi Vicki Myron ertesi sabah onu bulmuştur. Myron alkolik kocasından ayrılmış, göğüs kanseri olan çocuklu bir kadındır. Dewey onun ve personelin kalbini kazanmıştır ve yukarı doğrularak ve soğuktan neredeyse donmuş patisini kaldırarak onlara teşekkür edecektir. Sonraki on dokuz yıl boyunca Spencer halkı onun heyecanını, sıcakkanlılığını ve (bir kediye özgü) insancıllığını ve her şeyden önce en çok kimin ihtiyacı varsa onun yanına gitmesini sağlayan altıncı hissini yaşayacaktır.
Onun ünü başka kasabalara ve ardından başka eyaletlere doğru artar ve sonunda tüm dünyaya ulaşır. Dewey yalnızca bir dosttan daha fazlasıdır; o genel olarak tarımla geçimini sağlayan bu kasabanın insanları için bir gurur kaynağı olmuştur."Olağanüsüt bir hikaye... DEWEY kesinlikle tüm insanlar için bir esin kaynağı."


-JACK CANFIELD, yazar"Beş mendil ıslatmama neden olan bu yürek ısıtıcı öyküyü sevdim. Bunun tek nedeni onun olağanüstü bir kedi olması değil, aynı zamanda Iowa halkının ve özelde Spencer kasabasının insancıllığı ve direncidir."


-W. P. KINSELLA, yazar"Dewey'in öyküsü bir kedinin insan yaşamını ne denli değiştirebileceğini duygusal bir tarzda ortaya koyuyor. Vicki Myron Dewey'in öyküsünü yazarak bu ünlü kütüphane kedisine onuncu canını veriyor."


-CHRISTIE VILSACK, Iowa valisi eşi"Iowa halkı Dewey adında çok sevecen bir kütüphane kedisi aracılığıyla uluslar arası alanda bir ün kazanmıştır. Bir kedi sever olun ya da olmayın bu kitap sizi derinden etkileyecek."


-JIM FANNING, yönetici


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2009


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 380

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Sayfa Sayısı : 380

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

seni tanımayı çok isterdim Dewey..

muhteşem bir kitap.. hele ki evinizde kedi besliyorsanız sizi derinden etkileyecek bir kitap.. kah güldürüp kah ağlatan Dewey, benim de kalbime dokundu.. ah bi de ölümü olmasaydı.. onu tanımayı gerçekten çok isterdim. okumanızı tavsiye ediyorum..
yalnız çeviri yapan kişi, çevirisini bitirdikten sonra "acaba nasıl oldu" diye hiç okumamış sanırım.o kadar anlaşımlaz cümleler varki kitapta.imla hataları.. yanlış dizilmiş cümleler.. cümlelerin tekrarı.. keşke çevirdiği kitabı bir okusaydı,Suna Develioğlu..

28.02.2009

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız