Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


DHBT Ön Lisans 10 Deneme Sınavı
DHBT Ön Lisans 10 Deneme Sınavı

DHBT Ön Lisans 10 Deneme Sınavı

Yazar: Kolektif
Yayınevi : DDY
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058519978

DHBT Ön Lisans 10 Deneme Sınavı Kitap Açıklaması

Deneme Sayısı: 10


 


 


Türkiye’de DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) sınavlarına yönelik yaptığımız çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz.


İncelediğiniz bu 10’lu deneme sınavları hazırlanırken, ÖSYM’nin kriterlerine özellikle dikkat edilmiş, belirlenen müfredatlara kesinlikle bağlı kalınmış ve özellikle ÖSYM’nin soru sitilleri kullanılmıştır. DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) sınavına hazırlanan adaylar için hazırladığımız bu deneme sınavlarında kullanılan kaynaklar şunlardır:


 


DHBT 1 Temel Dini Bilgiler Soruları:


İnanç esasları, ibadet esasları, İslam ahlakı konuları Türkiye Diyanet Vakfı’nın, 2 ciltlik ilmihalinden, Kur’an tarihi, Kur’an’ı anlama ve meal bilgisi, Kur’an-ı Kerim Meali (DİB Yayınları) kaynağından, tecvid konuları, Tecvidli Kur’an Okuma Rehberi, Davut Kaya (DİB Yayınları) kaynağından, Siyer konuları, Hz. Muhammed ve Evrensel Mesajı, Prof.Dr. İbrahim Sarıçam’ın kitabından hazırlanmıştır.


 


DHBT 2 Önlisans Düzeyi Soruları:


Bu bölümdeki sorular, İlahiyat Önlisans müfredatındaki, ders kitaplarından ve konularından hazırlanmıştır.


 


DHBT 2016 Sınavına girmeden önce son prova


Sınavda sorulacak soruların ve kitapçığın benzerini sizler için hazırladık. Bu deneme sınavlarını çözerken şunlara dikkat etmeniz, gerçek sınavdaki başarınızı artıracaktır.


 


• Elinizdeki kitaptaki her denemede 40 soru vardır. Her soruya 1.5 dk ayırmanız gerekmektedir.


• Denemeleri çözerken saatinizi kurunuz, 60 dk sonra da soruları bitirmemiş olsanız bile, sınavınızı bitirin.


• Zamanınızı ancak bu şekilde verimli kullanabilirsiniz.


• Bilmediğiniz ve 2 şıkka indiremediğiniz soruları kesinlikle cevaplandırmayınız. Çünkü bu sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürecektir.


• Hakkında pek fazla bilginiz olmayan soruya işaret koyunuz, bütün soruları cevaplandırdıktan sonra vaktiniz kalırsa o soruya geri dönün.


• Denemelerimizdeki ilk 20 soru DHBT 1 ortak sorulardır. İkinci 20 soru ise, her öğrenim düzeyine göre farklılık gösterecektir. Bu bölümdeki sorular Ortaöğretim (İHL) düzeyi sorularıdır.


 


-DDY YAYINLARI KOMİSYONU-


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.