Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dido - Bir İzmir Romanı

Dido - Bir İzmir Romanı

Dido - Bir İzmir Romanı

9/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Efe Moral
Yayınevi :

Artemis Yayınları - Roman Dizisi

Standart Teslimat
22 Ağustos - 24 Ağustos
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051424576


1900'ler İzmir'inin Dönüşüm Sancılarıyla Yoğrulmuş Büyük Bir Aşkın Hikâyesi

İzmir, 1908. İki yüz yıldır kentin iliklerine işlemiş mutlu hayat, görünmez bir tehdit altında. Sokaklardaki kalabalık, her zamanki günlük işlerinin peşinde koşuşturuyor gözükse de, yaklaşan tehlike seziliyor, İzmir'in uykuları tatsız kâbuslarla bölünüyor. Dido ve Nikos, bir gün, tam da bu değişim rüzgârları altındaki şehrin davetsiz misafiri oldu. İzmir onlara, onlar İzmir'e karıştı. Kaderleri sanki Kordon'un siyah beyaz, dalgalı kaldırımlarında yazılmıştı. Bazen siyah, bazen beyaz. Ama hep ilerleyen... Şehrin onlara hazırladığı gelecek, tarihin ve insanlığın hafsalasına sığmayacak sürprizlerle doluydu. Dido ve Nikos, yaşamı ve aşkı, gittikleri her yere yanlarında götürdüler. Aslında olmamaları gereken yerleri daima evleri kıldılar. İzmir'den öğrendiler ki, ...aşk sadece başlangıçtı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Artemis Yayınları

Sayfa Sayısı : 384

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Hayatım boyunca okuduğun en kötü iki kitaptan biri

Çok kötü, zamanınıza ve paranıza yazık! Hatta okuduğum en kotu iki kitaptan biri. Keşke biri de bana söyleseydi de paramı ve zamanımı harcamasaydım. Anlatım ve üslup berbat, kullanılan dil  akıcı değil, güzel bir konu bu kadar tek taraflı ve bu kadar kotu mu anlatılabilir? Kitapta İzmir, Yunan ve İngiliz işgali altındayken her şeyin güllük gülistanlık, eğlencenin son dorukta olduğu ama İzmir'in kurtuluşundan sonra bütün İzmir'in zulüm gördüğünü savunuyor. Böyle controversial yani münakaşaya açık ve etnik konuları, karşı tarafı haklı, üstün göstererek ele alıp meşhur olmak kolay yoldan şöhret tabii bazıları için... ama anlatım o kadar kötü ki maalesef böyle bir şansı yok bu kitabın. Yazarlık vasıflari ve kalitesi düşük kişilerin başka türlü gündeme gelmeyi denemeleri lazım. Bu kitap için ayırdığım zaman bu kadar, daha fazla konuşmaya gerek yok. Ben para ve zaman harcadım, siz harcamayın diye yazıyorum, başka bir amacım yok!

25.01.2017

Duru bir dil ile bir coğrafyanın acılarını anlatmak

Dido, binlerce yıl farklı kültürlere ev sahipliği yapmış İzmir'in tarihinde bir dönüm noktasını anlatıyor. Kente ve birbirlerine aşkla bağlı iki insanın yaşamı etrafında yazılı tarihin taraflılığını kırıyor ve bu coğrafyanın acılarının bugüne ait olmadığını, hep orada olduğunu anımsatıyor. Bittiğinde ardında bir boşluk bırakan, akıcı dili ve kurgusu ile Dido mutlaka okunması gereken bir roman.

09.06.2014

Akıcı, derin, önemli bir döneme ışık tutuyor

Resmi tarihin taraflı anlatımına karşı, Türkiye tarihindeki çok önemli bir dönemi zamanın insanlarının gözünden çok canlı bir anlatımla aktarıyor. Bir solukta okudum.

06.06.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız