Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dilbilime Giriş

Dilbilime Giriş

Dilbilime Giriş

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Seçkin Yayıncılık - Sosyal Bilimler Dizisi

Hızlı Teslimat
03 Haziran
Standart Teslimat
05 - 08 Haziran
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750249211

Kitap, gördüğü yoğun ilgi üzerine kısa sürede 4. Baskısını ve üstüste dört kere ek baskı yapmış olup, şimdi ise gözden geçirilmiş ve yenilenmiş 5. Baskısını yapmıştır. Kitap, yazarların "Dilbilime Giriş", "Dilbilim", "Anlambi-lim" vb. isimlerinde verdikleri derslerinin notlarından, ders anlatımı esna-sında öğrencilerinden gelen sorulardan, araştırmalarından, yayınlarından ve mesleki deneyimlerinden sağladığı birikimlerle yazılmıştır. Kitabın ilk üç baskısının ardından gerek akademisyenlerden ve öğrencilerden ge-rekse kitabı kullanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın daha da kullanıcı dostu olması sağlanmaya çalışılmıştır.

Kitapta konular basit ve sade bir dille anlatılmış, dilbilim konusu; coğrafi dağılım, tarihi gelişmeler, dilbilim okullarındaki çeşitli yansımalar, ilgili ku-ramlar ve alt dallarıyla birlikte anlatılmış, anlatılan konuların daha da iyi öğrenilebilmesi için çok sayıda örnek metin verilmiş ve bu metinler açık-lanmıştır.

Kitap, özellikle son altmış yılda önemli gelişmeler kaydetmiş ve insan bilimleri arasında ayrıcalıklı bir konum kazanmış olan "Anlambilim" konu-sunda kendini geliştirmek ve çalışma yapmak isteyenlere de hitap et-mektedir.

 

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

Dilbilim Tarihi

Dilbilimin Alt Dalları

Yapısal Dilbilim

Amerikan Yapısalcılığı

Sözcelem Kuramları

Dilbilimsel Edimbilim

Anlambilim

Göstergebilim ve Dilbilim

Söyleşimlilik ve Çokseslilik

Dilbilim ve Biçembilim

Dilbilim ve Çeviri

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2009

Baskı Sayısı : 5. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız