Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Din Devleti İsrail

Din Devleti İsrail

Din Devleti İsrail

Çevirmen: Mehmet Ali Kara
Yayınevi :

İlke Yayıncılık

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9799757105212


Halkın büyük çoğunluğunun din adamlarından nefret etmelerinden dolayı İsrail'de dini akımlar, laikliğin baskısı altında zorluklarla karşılaşmakta ve bu nedenle söylemlerini "Modern Toplum"un değerlerine uygun olarak biçimlendirmeye çalışmaktadırlar. Bu çabanın sonucunda, geçen süre içinde, İsrail'de dini akımlar, bir yandan siyasi alanda, diğer yandan halk ve toplum tabakaları içinde gücünü giderek arttırmaktadırlar. Siyaset alanında ve siyasi kararların alınmasında etkinliklerini göstermek ve varlıklarını isbat etmek için, gerekirse, güç kullanmaktan kaçınmamaktadırlar.

Partili olsun olmasın, İsrail'deki bütün dini akımlara göre; Yahudiliğin ölçüsü, kesin bir şekilde ibadetleri yerine getirmek, "Yahudi Şeriatı"na bağlılığı pekiştirmek, imanı ikrar ve ilan etmek, ayinlere katılmak ve hayatı ilgilendiren meselelerde ruhani liderlerin belirlediği mezhebin hükümlerine bağlı kalmaktır.

Bu çalışma, İsrail gerçeğinin kapalı olan yanlarını açan, üzerindeki örtüleri kaldıran gerçek bilimsel bir araştırmadır. Bu araştırmada İsrail'deki dini güçlerin ve partilerin kökleri, gelişmeleri, inançları, ideolojileri, laik güçlerle olan mücadeleleri ve birbirlerini red derecesine varan hahamlar arası çatışmalarını belgelere dayanarak ortaya koymaya gayret ettim.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 332

Baskı Yılı: 2002


Dili: Türkçe
Yayınevi: İlke Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 332

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız