Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dini ve İctimai Meseleler

Dini ve İctimai Meseleler

Dini ve İctimai Meseleler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
23 - 25 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789758911387


Kur'ân; sünnet; icma; kıyas; ictihad-müctehid; neshmaslahata riayet; şeriatı tebliğ; iman-küfür; imâmet-hilâfet gibi temel İslâmî umdeler hakkında bilinmesi gerekenlerin yanısıra, anadille ibadetten telfike; banka faizinden giyim-kuşama; şeriat-kanun ayırımından sağcı, solcu ve ılımlıların din anlayışına; İslâm dininin her çağ, ülke ve toplum için uygunluğundan çok evliliğe; insanların dinden uzaklaşma sebeplerinden müslümanların geri kalma nedenlerine.

Kadınların camiye gitmelerinden, halife seçimine; dinî kıyafet olup olmadığına; ulü'l-emrin kim olduğuna; İslâm'da yasama hakkına; hükümlerin dinî ve dünyevî olarak ikiye ayrıldığına; ictihad ve şartlarına; hadiste metin tenkidinin esas olduğuna; Kur'ân'la sabit had ve kısasların uygulanmamasının hükmüne; din-medeniyet ilişkisine; bilimsel tefsire; kabir ziyareti ve ölülerden yardım dilemeye pek çok güncel dinî ve içtimaî konu.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 456

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Özgü Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 456

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız