Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dinini Kitabını İyi Tanı

Dinini Kitabını İyi Tanı

Dinini Kitabını İyi Tanı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: H. Uyan
Standart Teslimat
24 - 30 Ekim
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789758286256


Asırlardır din üzerine çok şeyler söylendi, yazıldı. Hâlâ yazılıyor ve daha çok şeyler yazılacak. H.Uyan bu araştırmasında din sorununu Marksist açıdan irdeliyor. H.Uyan araştırmasının amacını şöyle açıklıyor:

"Bu araştırmamızda yapmak istediğimiz tanrı ve dini açıklamaktır. Amaç tanrı ve din konusunu bilimsel bir yaklaşımla irdelemek, günümüze uygun bir anahtar ortaya çıkarmaktır. Aynı zamanda sunduğumuz bu kitap aracılığı ile bölük pörçük bilgileri birleştirmek, bütünlük içinde elle tutulur hale getirmektir. Toplumsal-eşitlikçi bir düzen için uğraşanların eline "halkın afyonu" ile de düşünsel olarak hesaplaşabileceği bir araç verebilmektir."

Kitapta yer verilen konular şunlardır:
I. Din nedir ve tarihi gelişmesine somut bakış,
II. İlkel ve Antik çağ dinlerine bazı örnekler,
III. Dört semavi din - tek tanrılı dinler,
A - Yahudilik- Tevrat üzerine,
B - Hıristiyanlık- İncil üzerine.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 528

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dönüşüm Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Güzel Bir Kitap

Uzun zamandır dinler tarihini araştıyorum fakat bu kadar net güzel anlamlı gerçekçi bir araştırma okumamıştım. Çok başarılı yüreğinize sağlık. İkinci olan İslamla olan kitabı sabırsızlıkla bekliyorum.

12.01.2015

Değerlendirme

Devrik cümleler, imla hataları okurken insanı delirtebiliyor. Yazarın ikinci kitapta bu dili düzeltmesi şart. İçerik açısından zengin olduğunu söyleyebilirim.

25.10.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.