Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Direniş Karatay

Direniş Karatay

Direniş Karatay

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
28 - 03 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786056697012

1243…

Asya’dan yola çıkan ve Batı’ya doğru yayılan bir ordu: Moğollar.

Buhara ve Horasan’dan sonra Anadolu’yu istila etmek için Selçuklu topraklarına girdiler. Şehirleri, kervansarayları, kütüphaneleri yakıp yıkıyorlardı. Türk ve İslam medeniyeti tehdit altındaydı. Selçuklu Hakanı ve Abbasi Halifesi kollarını Konya’ya ve Bağdat’a uzatan akına karşı ortak bir karar aldı. Halife’nin Başdanışmanı Ömer Sühreverdi, gizli bir pusulayla Bağdat’tan Konya’ya gönderildi. Pusula, tarihin akışını değiştirecek büyük bir planın ilk adımıydı.

Halife’nin mesajı Sultan Alaaddin Keykubad’ın sırdaşı Emir Celaleddin Karatay’a ulaştığında Ahi Teşkilatının, Fütüvvet Teşkilatının ve Bacıyan’ın içinde olduğu yeni bir dönem başladı. Konya, canı pahasına Moğollara direnecek, başarılı olamazsa Ahiyan ve Bacıyan yeni bir devlet kurmak için harekete geçecekti.

Sultan Alaaddin Keykubad’ın sarayında, Ahi Evren’in Ahi ocağında, Sadreddin Konevi’nin dergâhında ve Fatma Bacı’nın zaviyesinde bir devletin yıkılmasını, yeni bir devletin kurulmasını anlatan Direniş: Karatay, devlet-i ebed müddet inancının Karatay Medresesi etrafında nasıl şekillendiğini anlatıyor.

Payitaht Abdülhamid ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin danışmanı, Selman Kayabaşı’nın kaleminden...

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13x20

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 3

Tekrar Hatırlansın

Bu roman son zamanlarda okuduğum en sürükleyici romanlardan biri. Selman Kayabaşı, Türk edebiyatında iz bırakacak eserlerden birini kaleme almış. Selçuklu’ya hak ettiği ilgiyi göstermemiş toplumumuz. Halbuki Osmanlı’dan önce Selçuklu’muzun var olduğunu unutmamalıyız. Direniş Karatay gibi kitapların çoğalması ve bu gerçeği bize tekrar tekrar hatırlatmasını diliyorum.

17.02.2017

Nadir Kıymetlerden

Var ol efendi!... Gene muhteşem bir eser kaleme almışsın. Çam da bizim kozalak da. Bu şanlı tarih de bizim. Karatay gibi âllame-i cihanlar da...

17.02.2017

Direniş Karatay

Sabırsızlıkla beklediğim usta yazar Selman Kayabaşı’nın kaleminden merak uyandıracak bir kitap. Anadolu Selçuklu Devleti’nin son dönemi ve Osmanlı’nın kuruluş hikâyesini tüm detayları ile öğrenmek  için Direniş Karatay mutlaka okunmalı.

17.02.2017

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.