Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Divan-ı Hikmet
Divan-ı Hikmet

Divan-ı Hikmet

6/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ahmed Yesevi
Standart Teslimat
22 Haziran - 25 Haziran
* 50 TL üzeri bedava!
  • Bu üründe, 'standart teslimat'ta kargo bedava!
  • Barkod: 9786056866913

Divan-ı Hikmet Kitap Açıklaması

"Elinizde bulunan Divan-ı Hikmet kitabında neredeyse bin yıldır Türk'ün gönül gözünü ışıtan bir ışık saklıdır. Bu ışığın hüzmeleri her bir hikmetin satırları arasından süzülerek ruh dünyamızı aydınlatmaya uzun bir zulmet devrinden sonra bütün Türk yurtlarında yeniden başlamıştır.

Hoca Ahmed Yesevi'nin dilinde seslendirildikten 900 yıl sonra sizlerin eline ve gönlüne kadar ulaşan bu hikmetler Türkler arasında İslam etrafında örgütlenen bir iman birliğinin teşekkül etmesine, hizmeti yönüyle Türklüğün manevi hayatında çok önemli bir yere sahiptir.

Bu kitabı okurken verdiği mesajları yüzyıllar önce ilk defa işiten atalarınızdan biri yerine koyun kendinizi... İşte o zaman Ahmed Yesevi'nin büyüklüğünü daha iyi idrak edeceksiniz..."

Dr. Hayati Bice

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 1. Hamur

Ebat : 16,5 x 24

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 1
Ahmet Yesevi'den 256 Hikmet : Çağatay Türkçesi metinler ve aktarımı

Tarihi baskı ve yazmalardan derlenmiş 256 hikmetlik bu külliyat Pir-i Türkistan Yesevî'nin Divan-ı Hikmet eseridir. Yesevî hikmetleri Türk imanının özüdür. Kaliteli baskısıyla 608 sayfaya kaydedilmiş bir Türk klasiği olarak nesiller boyunca okunmalı.

04.01.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.