Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Doğru Nedir?

Doğru Nedir?

Doğru Nedir?

Yayınevi :

Butik

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055524494


"Doğru Nedir?" Etan Boritzer'ın çok satan "Nedir?" dizisinin bir kitabıdır. "Nedir?" mizaçlar, eğitim ve değer yargıları hakkındaki temel kavramları ele alan bir çocuk kitapları dizisidir ve seçimler, karar verme mekanizması, bütünlük ve etik değerler gibi konuları irdeler.

"Doğru Nedir?" çocuğun eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeyi ve ileri düzeyde karakter eğitimini amaçlarken, hem çocukların hem de ebeveynlerinin davranışsal seçenekler üzerinde kafa yormasını sağlayan soruları ve tartışmaları da yüreklendiren bir kitaptır. "Doğru Nedir?", çocukları, farklı toplumsal mantık yürütme şekillerini sorgulamaya ve tutarlı seçimler yapmaya yöneltmeyi amaçlar.

"Bir çocuğun doğru ve yanlış hakkında düşünmeye başlaması için hiçbir zaman çok erken sayılmaz. 'Doğru Nedir?' çocukları zor sorular sormaları için yüreklendirir. Kitabı dokuz yaşındaki torunuma verdim ve müthiş bir sohbete neden oldu."
Alan M. Dershowitz; Felix Frankfurter Hukuk Profesörü; Harvard Ünv.; Doğruları Yanlışlardan Ayıralım (Rights from Wrongs) adlı kitabın yazarı.

"Her çocuğun doğruyla yanlışın farkını öğrenmeye hakkı vardır. Etan Boritzer bu yolu aydınlatan, hem çocuklarımızın anlayacağı hem de okumaktan hoşlanacağı bir dille kitabını yazmış. Çocukları 'Doğru Nedir?' sorusu ve bunun güçlü etik kodlarıyla erken yaşta tanıştırmak gelecek yıllarda verecekleri kimi zorlu kararlarda onlara güçlü bir rehberlik sunacaktır."
Melanie Sloan; Sorumluluk ve Etik İçin Vatandaşlar Organizasyonu Tepe Yöneticisi; Washington.Sayfa Sayısı: 36

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Butik

Sayfa Sayısı : 36

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız