Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Doğu Akdeniz Yakından

Doğu Akdeniz Yakından

Doğu Akdeniz Yakından

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Doruk Yayınları

Standart Teslimat
03 - 09 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789755534817


Denemelerinde kentlerin saklı yüzünü ortaya çıkaran, bugünle dun arasındaki bağın anlamını sorgulayan Uğur Kökden; bu kez. yazıdaki gezginliğim Doğu Akdeniz'e, Anadolu Selçukluları'n ı n bu coğrafyadaki izlerine yöneltiyor.
Kendi deyimiyle "Doğu Akdeniz isimli yitik cennet", bir tür çağrıyı da içerir. Yalnızca dönüp bakmaya değil; varlığını anlamaya, taşıyıcı yanlarını görmeyedir bu çağrı...
Akdeniz düşüncesinin izlerinden giden Kökden, dış gözlemlerini çıktığı içsel yolcu klukianyla da buluşturur. Denemeyi var eden duygu tınısı işte o noktada okuru/nu avucunun içine alır.
Çağrışımlarla yüklü anlatımını hatırlamalar ve tarihin görünen yüzüne bakma bilinciyle taçlandırır. Öyle ki; bitmesini islemediğiniz dil duygusu, t-'atnğra/: GUI Dfitnnen yer bilgisi, doga-tarih iç içeliği bu denemelerin dokusunu oluşturur İç açıcı bir serinlik, yaşama sevinci; doğayı tanıma, çevreyi inceleme/anlama bilinci ve tarihe yüzünü dönme duygusu Uğur Kökden'in yeni deneme kitabı Doğu Akdeniz Yakındarim okurunu çağıran en temel izlekiennden. Deneme görmektir: hayatı, insanı, doğayı anlama kapılarından geçmeyi anlatmaktır bir bakıma Uğur Kököen. Akdeniz düşüncesi ekseninde bizi böylesi bir anlama yolculuğuna çıkarıyor.Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doruk Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.