Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Doğunun ve Batının Yerelliği

Doğunun ve Batının Yerelliği

Doğunun ve Batının Yerelliği

Yayınevi :

Alfa Yayıncılık

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789752975439


Sosyal inşacılık, Söylemsel psikoloji ve Sosyal temsiller...
Bireyi, faili, gerçekliği yendine yorumlayan bu yaklaşımlar Batıda insanları, kendilik bilgileriyle ve tabii ki kendi yerellikleriyle yüzleştirdi.
Descartes'tan bu yana sosyal soruşturmaların Kabe'si olan öznenin kendinden menkul, kendinden belirli, kendinden merkezli fildişi kulesi yıkıldı. Özne, diğer özneyi ve ötekiliği, canlı, cisimleşmiş, karşılıklı ilişkili ve kendiliğinden cevap verici bir formda yakalamaya başladı.
Ya bu taraf?
Bizler de burada gündelik hayatta yaşadığımız özne, gerçeklik ve fail pratiklerimizin Batının yerel bilgisinden çok farklı bir bilgi olduğunu fark ettik. Bir elin parmakları kadar az sayımız. Arzumuz diğer sosyal bilimlerin yanı sıra, özellikle psikoloji alanındaki meslektaşlarımızla bu meseleyi birlikte düşünme ve tartışma noktasına gelmektir.
Bu kitapta, yeni olan bu yaklaşımların yazarlarıyla bir araya geldik. Amacımız aynı; Alternatif yerel bilgi geleneklerinin karşılıklı konuşma ilişkisine girmek.Sayfa Sayısı: 307

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 307

İlk Baskı Yılı : 2004

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız