Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

Bütün Romanları

8/10 - 17 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Peyami Safa
Yayınevi :

Ötüken Neşriyat - Edebiyat Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789754370485


Peyami Safa'nın şaheserlerinden Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Türk edebiyatında "insan ruhunun derinliklerinde ve labi-rentlerinde dolaşan ilk roman" olması ve hasta bir insanı ve onun psikolojisini ele alması bakımından önemli bir yere sahiptir. Birçok araştırmacı ve yazar tarafından Türk edebiyatında bir ilk kabul edilen Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Tanpınar dediği gibi, "acının ve ıstırabın yegâne kitabı" olarak hem kemiyet hem de keyfiyet bakımından başka hiçbir eser olmasa da Türk romanının var olduğuna delil gösterilebilecek kudrette bir eserdir. Romanın genç kahramanı, ayağındaki rahatsızlıktan kurtulabilmek için sayısız doktora görünür ve en nihayetinde havadar bir ortamda, stresten uzak bir istirahat dönemi geçirmesi gerektiğine ikna edilir. Ancak, gerek akrabaları olan bir Paşa'nın Erenköyü'ndeki köşkünde misafir kaldığı dönemde, gerekse kendi evi ve hastaneye gidiş gelişlerinde şuurunu adeta bir facia atmosferinde yoğurur. Peyami Safa'nın çocukluk ve gençlik dönemlerinden fazlasıyla izler taşıyan roman, hem umudu ve umutsuzluğu, hem de sevinci ve felaketi aynı sayfalara sığdırabilmiş olması bakımından insanın eşsiz bir tarifini sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 79

Baskı Yılı: 1996


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ötüken Neşriyat

İlk Baskı Yılı : 1996

Sayfa Sayısı : 112

Dil : Türkçe

Yorumlar 7

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Güzel

Okumaya isteklendirecek bir roman. Tebrikler. Gözlemci bir bakış açısının çarpıcı örneği.

12.06.2014

Güzeldi

Bana bu kitabı hem polis olan hem de edebiyat öğretmeni olan bir ağabey önerdi. Çok büyük merakla aldım. 2-3 günde bitirdim. Güzeldi. Harika diyemem ama kötü de değildi. Mutlaka okunmalı.

04.01.2014

Güzel ve Sürükleyici

Bu roman, yazarın bir otobiyografik romanıdır. Roman, yazarın küçük yaşta geçirdiği bir hastalık ve bundan kurtulma çabası içinde gidip gelirken aşkı da anlatıyor. Çok sürükleyici bir kitap, bir günde bitirdim.

03.08.2013