Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dünün Dünyası
Dünün Dünyası

Dünün Dünyası

8/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Stefan Zweig
Yayınevi : Can Yayınları - Dünya Klasikleri Dizisi
Standart Teslimat
10 Mayıs - 15 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750733437

Dünün Dünyası Kitap Açıklaması


Stefan Zweig, Bir Avrupalının Anıları olarak kaleme aldığı Dünün Dünyası adlı bu kitabının önsözünde, Yazacaklarım, benim yaşadıklarım olmaktan çok, bütün bir kuşağın yaşadıklarıdır, diyor.19. yüzyıl Avrupasının görece güvenli, tekdüze ortamında yetişen kuşaklar, 20. yüzyılın hemen başlarında öyle olaylarla yüz yüze geldiler ki, başka zamanlarda belki dokuz-on kuşağın yaşayacağı olaylar ve kökten değişmeler bu kuşağın insanlarının yüreklerinde, benliklerinde onulmaz yaralar açtı. Dün ve bugün arasında bütün köprülerin yıkıldığı, bütün değerlerin altüst olduğu yıllarda, peş peşe iki dünya savaşına, Almanya'da Nasyonal Sosyalizmin doğup büyümesine, evinden ve ülkesinden kopmanın, ülkeden ülkeye göç etmenin, anayurdu saydığı Avrupa'nın mahvolmasını görmenin acılarına dayanamayarak 1942'de hayatına son veren bu duyarlı yazarın anıları, kişisel bir anlatım olmanın ötesinde yüzyılımızın ilk yarısının ruh dünyasının da bir elkitabı sayılmaktadır. 60 yıllık ömründe görmediği, tanık olmadığı, acısını çekmediği hiçbir felaket kalmadığını söyleyen Stefan Zweig, Anlattıklarımızla bir gerçek kırıntısını bile bizden sonraki kuşağa ulaştırabilirsek yine de boşuna yaşamış sayılmayız, diyor.Sayfa Sayısı: 338

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2000

Dil : Türkçe

Yorumlar 4
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Dünün Dünyası

Bütün 19. yüzyıl sonu ve 20. yüzyıl başının tarz-ı hayatını, kültürünü anlatıyor.Özellikle Viyana'nın kültürel hayatı üzerinde duruyor.

16.03.2021

iibf okuyanlar

bence mutlaka okunması bi kitap özellikle iibf bölümü okuyanlar için gerçekten çok güzel bi avantaj

12.02.2021

Dünün Dünyası

Kitapta açıklanan bazı durumları okumak insanı bugünün gidişatı ve bazı üzücü (durum için biraz hafif bir sıfat olsa da) olaylar karşısında insanların tepkilerini görmek, hiç mi kimse geçmişten bir ders almadı diye düşündürüyor insanı.

08.02.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.