Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dünya Beni Bekler Mi?
Dünya Beni Bekler Mi?

Dünya Beni Bekler Mi?

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Kent Kitap
Standart Teslimat
27 Ocak - 01 Şubat
* 125 TL üzeri bedava!
 • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
 • Barkod: 9789944915342

Dünya Beni Bekler Mi? Kitap Açıklaması


"Evren'de yalnız mıyız?
Elbette! Evren'de yalnızız. Yalnız olmalıyız.
Önemli şeylerden bir tane olur.
"Koskoca Evren, trilyarlarca yıldız, milyarlarca gezegen;
neden başkalarında da hayat olmasın?" Fazla basit bir mantık.
Onun yerine, neden bu kadar büyük bir boşluk içinde hayat meydana gelmiş diye şaşırmak lâzım."

 • Işıktan daha hızlı olan ne?
 • Solucan deliklerinden geçerek başka evrenlere seyahat edilebilir mi?
 • Zamanın boyutu ve akışı nasıl tanımlanmalı?
 • Küresel ısınma, ne tür bir ana nedenden kaynaklanıyor?
 • İnsanın kişiliği, genetiğe indirgenebilir mi?
 • Eşeysel çekicilik unsurları mı DNA'yı reklam ediyor, DNA mı çekiciliği vurgulatıyor?

  Kuantum teorisinden iklim değişikliğine; yapay zekadan evrenbilime, kadın-erkek ilişkisinden psikanalize, zaman yolculuğundan determinizme çoğu bilimsel problemi ve felsefi sorguyu ele alan bir düşünsel ziyafete katılmak isterseniz bu romanı okumalısınız.  Sayfa Sayısı: 391

  Baskı Yılı: 2011


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Kent Kitap

  İlk Baskı Yılı : 2011

  Dil : Türkçe

 • Yorumlar 1
  Yalnızca bilimsel değil, her yönden derin bir eser

  Kitap, bir bilim adamının içinde bulunduğu önemli bir aşamadaki psikolojisini onun hocası, arkadaşları ve ailesiyle olan ilişkileri çerçevesinde ele almaktadır. Bu bilim adamı, fennî branşlar ve felsefe üzerine ne gibi çalışmalar yapabileceğini düşünürken bir yandan da meslektaşlarını, bilimin kendisini ve dünyanın içinde bulunduğu ahvâli sorgulamaktadır. Kitap, bilimin üzerinde durması gereken birçok sorundan bahsederken, küresel ısınmanın asıl nedeni gibi şimdiye kadar cevaplanmamış bazı soruları yanıtlamakta ve sıfır çarpı sonsuz gibi bazı tanımsız problemlere de çözüm önerisi sunmaktadır.

  Kitap edebi camiada pek kullanılmamış bir üslupla yazılmıştır. Bu teknikte sadece baş kahramanın aklından geçenlere yer verilmiş olaylar ise onun perspektifinden yansıtılmıştır. Üçüncü tekil şahıs üzerinden veya yazardan destek açıklamalara başvurulmamıştır.

  Kitabın konusu da enderdir. Bilim adamları hakkında çok eser verilmiştir ama bunlar genelde büyük başarılara imza attıklarından sonra yazılan biyografilerdir. Bu kitapta ise henüz kendini ispatlamamış bir doktora öğrencisinin, bilim adamı olma yolundaki ruhsal mücadelesi anlatılmaktadır. Yazarın kendisinin de bilim adamı adayı olması, çizilen psikolojik portrenin gerçeklik payını arttırmaktadır.

  Kitabın amacı, gençlere gerektiğinde bilimsel yasalardan bile bağımsız düşünmelerini, ispatlanmış gerçeklere bile sorgulayıcı bir perspektiften bakmalarını, bilimde aslolanın doğru soruyu sormak olduğunu hatırlatmaktır. İçerik, bilimsel konuları sıradan bir bilim kitabı gibi anlatmak yerine bilinen teoriler üzerinden evrensel çıkarımlar yapmak ve farklı dalları uzlaştırmak üzerinedir.

  09.01.2012

  x

  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.