Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dünya Kadar Bilgi

Dünya Kadar Bilgi

Dünya Kadar Bilgi

Yazar: Kolektif
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058961708


Dünya Kadar Bilgi adındaki kitap, bir yıldır Binrota.com adresinde deneyimlerini paylaşan, interaktif bir rehber oluşturan, birlikte çeşitli etkinliklere katılan gezginlerin 'yeni buluşma noktası'. Bir 'Binrota.com' projesi olarak Gazella'dan çıkan kitapta yer alan isimlerin profesyonel yazarlık deneyimi yok ama hepsinin profesyonel gezgin olduğunu söylemekte fayda var.

Binrota gezmeyi, gezdiği yerleri fotoğraflarıyla, yazılarıyla anlatmayı sevenlerin ve keşfetmek için birlikte yola çıkabileceklerin buluşma noktası olma amacıyla kuruldu. Bir proje olan 'Binrota.com' bugün pek çokları için yaşam tarzlarını ve tercihlerini yansıtan bir buluşma noktası. Binrotalılar, Binrota.com'da bir yıldır gezdikleri, hatta yaşadıkları yerlere dair izlenimlerini paylaşarak sürekli gelişen interaktif bir gezi rehberi oluşturuyorlar. Çoğu zaman sanal dünyadan sıyrılarak, özel buluşmalarla birbirlerini tanıyorlar. Bu kitapla sanal âlemin dışında kalan herkese sesleniyor ve kendi alanlarına davet ediyorlar.

Şimdiden yüzlerce gezi tutkununun buluşma noktası olan binrota.com'a destek verenler arasında, çeşitli dergilerde düzenli olarak yazıları yayınlanan gezi yazarları, Türkiye'yi ve dünyayı pedal çevirerek gezen bisiklet tutkunları, dünyanın dört bir yanında birbirinden güzel fotoğraflar çeken fotoğrafçılar, interrail ve trekking meraklıları, doğa tutkunları ve sırt çantasıyla dünyanın her noktasına gitme özgürlüğüne sahip olduğunu bilen 'ebedi yolcular' yer alıyor. Bu açıdan bakıldığında binrota.com ortak ilgi ve merakları olan gezginlerin bir araya gelmesini sağlıyor. Bir kanaldan 'dünya kadar bilgi'yi toplama ve paylaşma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Binrota benzer ilgileri olan, birlikte yola çıkan, gördükleri yerlere dair bilgilerini paylaşan, merak eden, soru soran bir topluluk. Bugün bu topluluğun üyelerinden bir kısmı, dünyanın çeşitli noktalarına dair bildiklerinin sadece bir kısmını okuyucularla paylaşıyor. Kitapta Arjantin'den İtalya'ya, İrlanda'dan Hindistan'a, İstanbul'dan Küba'ya kadar onlarca ülkeye ait yüzlerce ilginç bilgiye ulaşmak mümkün... Dünya Kadar Bilgi, tüm gezginlere ithaf edilmiş.Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yazarın Kendi Yayını

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Yanlış resim kullanımı

Prag yazılarında Viyana resimleri kullanılmış. Oldukça özensiz hazırlanmış bir kitap. Benim için hayal kırıklığı

30.08.2016

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız