Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dünyanın Yeşil Tarihi

Dünyanın Yeşil Tarihi

Dünyanın Yeşil Tarihi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789758362837


Ülkemizde henüz emekleme döneminde olan çevre hareketinin en büyük eksikliklerinden biri, konuyla ilgili bilgilerin genelde parçalanmış ve bölük pörçük bir biçimde meraklılara sunulmasıdır. Konuya geniş bir tarihsel açıdan yaklaşan Dünyanın Yeşil Tarihi: Çevre ve Uygarlıkların Çöküşü, yerküremizdeki bütün insanlar için çok değerli bir kaynak kitap.

Binlerce yılın ürünü olan üretim ve tüketim düzenlerimiz, kaynak kullanımı, yoksulluk ve refahın dağılımı gibi tüm insanları yakından ilgilendiren konular, çevre ve doğanın kullanımı ile iç içe girmiştir. İşte bu kitapta, yazar Clive Ponting bu bağlantıların binlerce yıllık öyküsünü akıcı bir dille ve şaşırtıcı örneklerle okuyucuya sunuyor.

Günümüzün çevre sorunları ile ilgilenmeseniz bile, eğer sömürgeciliğin tarihçesini veya Üçüncü Dünya ülkelerinin açmazlarının nedenlerini öğrenmek istiyorsanız, bu kitabı mutlaka okuyun.Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sabancı Üniversitesi Yayınları

Sayfa Sayısı : 0

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 1

Mutlaka Okunmalı

Bu günü anlamak için dünü bilmelisiniz. Bu kitap işte dünü anlatıyor. Hemde ilk çaglardan başlayarak bu güne kadar geniş bir yelpaze içerisinde. Aslında sadece dünyanın yeşil tarihini değil herşeyi anlatıyor.

27.12.2010

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız