Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dünya'yı Değiştiren 50 Savaş

Dünya'yı Değiştiren 50 Savaş

Dünya'yı Değiştiren 50 Savaş

Yazar: William Weir
Çevirmen: Mehmet M. Usta
Yayınevi :

Etkileşim

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789752697621


Dünyayı Değiştiren 50 Savaş" isimli bu kitapta, yazarın dünya tarihinde çok büyük izler bıraktığına inandığı savaşlar belgesel tadında bir bakışla sunuluyor. Günümüzün modern dünyasıyla ilişkisine göre belli bir sıraya konulan bu savaşlar kadim geçmişten günümüze kadar uzanıyor ve savaşlar tarihi karış karış ele alınıyor. Diğer yandan bu kitap medeniyetlerin bugünkü haliyle şekillenmesinde etkili olan savaşlarda kullanılan askerî stratejilerden çok fazla bahsetmiyor.
Kitapta Amerikan Devrimi`nin ölü doğmasının önüne geçen Bunker Hill ve dünyanın demokrasi deneyiminin yaşamasına imkân tanıyan Marathon gibi savaşların yanı sıra, Batı Medeniyeti`nin hakim güç haline gelmesine kapı aralayan ve Amerika kıtasının keşfedilmesine zemin hazırlayan Hindistan`ın Diu limanındaki donanma savaşından İslam`ın Fas`tan Filipinlere kadar yayılmasını mümkün kılan Yermuk Savaşı gibi savaşlardan da bahsediliyor.
Aslında tüm savaşlar insanlığa ait dramatik olaylardır. Bu olayların bir kısmında tarihin en ilginç karakterlerinin de başkahraman olduğunu göreceksiniz. Roma İmparatorluğu`nu yeniden fetheden bir zamanların çekingen kölesi Narses, Osmanlı deniz güçlerini İnebahtı`da durduran Avusturya`lı Don Juan, İspanyol filosunu Manila Körfezi`nde batıran ve Alman İmparatoru`na meydan okuyan George Dewey bu ilginç karakterlerdendir.
"Dünyayı Değiştiren 50 Savaş" isimli bu kitapta tarihin en büyük ve en önemli savaşlarında kimlerin yer aldığını, kimlerin kazanıp kimlerin nasıl kaybettiğini okuyacaksınızSayfa Sayısı: 432

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Etkileşim

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.