Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Düşsel Varlıklar Kitabı

Düşsel Varlıklar Kitabı

Düşsel Varlıklar Kitabı

9/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Celal Üster
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık - İletişim Klasikleri Dizisi

Standart Teslimat
28 - 04 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750517235


Düşsel Varlıklar Kitabı, Borges'in dünya edebiyatına eşine az rastlanır derinlikteki hâkimiyetini gösteren bir referans kitabı. Düşsel Varlıklar Kitabı'nda Borges, Batı ve Doğu kültürlerinin binlerce yıllık kolektif hafızasını şekillendiren figürlerin haritasını edebiyat içerisinden çıkartıyor. Kentaur'dan Sfenks'e, Cheshire Kedisi'nden Minotauros'a edebiyat ve sanat yapıtlarında silinmez izler bırakan figürlerin hikâyesini kendine has şiirsel üslûbuyla anlatan Borges, metinlerarası geçişlerin olanak sağladığı kültürel alışverişin insanlık tarihine katkısını gözler önüne seriyor. Düşsel Varlıklar Kitabı, sözlü ve yazılı kültürün imge örgüsünde yer etmiş anlatılara dair benzersiz bir kültür arkeolojisi. Borges, ilgi alanlarının genişliğini ve edebiyat tarihini boydan boya kat eden eleştirel dikkatini gerçek bir başyapıtla taçlandırıyor.

Düşsel Varlıklar Kitabı, kadim metinlerdeki yaratıkların, Ortaçağ Avrupası'ndaki canavarların, Çin ve Hint mitlerinin, yerli halkların efsanelerinin Poe'dan Kafka'ya birçok yazarı etkilediğini gösteren bir fantastik anlatılar seçkisi.
-Caspar Henderson-

Celal Üster çevirisi, Jame Woodall'ın önsözüyle, Yazar ve dönem kronolojisiyle.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 287

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Hazinesini satan insan

İzini sürüp, çok çok eski Mitos baskısını, hazinesini satan bir adamda bulup aldığım, Yolları Çatallanan Bahçe ile olağanüstü dünyasına düştüğüm Borges’nin bir başka harikasına daha sayesinde kavuştuğum, masalın en büyülü hali. Her minik öykü bir başka şaşkınlık yaratıyor okurken üstünüzde.

19.09.2020

Derinden etkileyici ve hayal gücü tahrik edici bir rehber

Henüz daha 10 yaşımdayken bana annemin yeni eşinden hediye gelen ve beni derinden etkileyen kitap. Ben ki 10 yaşına rağmen katı, tutucu ve inatçı bir çocukken bu okuduğum kitap benim için deneyim ve bilgilerimi, etrafımdaki dünya ve manevi dünyayı, diğerlerini ve diğer düşünceyi merak etmeye bir portal oldu benim için. Ve ben bir yetişkin olup bu kitabı aradığımda kütüphanemden yok olduğunu gördüm. Belki de kitap aynaların ötesine geçmişti.

28.07.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.