Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Duygu Çağı Sayı -1

Duygu Çağı Sayı -1

Duygu Çağı Sayı -1

Felsefe, Sanat, Şiir

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Scala Yayıncılık - Edebiyat Dizisi

Standart Teslimat
11 - 15 Ağustos
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9772458903004


"Biz duygu derken, kendimizi duygularımızın kaprisine bırakmaktan söz etmiyoruz, sentimentalizmden söz açmıyoruz, ki vıcık vıcık bir duygusallıktan, sistemi devam ettirmeye yarayan edilgin bir romantizimden de söz açmıyoruz, ki teatral olan her şey tiksindirir bizi, yüzü allıklı oyuncular gerçeklik hissimizin kaybolmasına yol açar, doğan ve samimi olan ise bizi dünyaya götürür, yaşamın içine fırlatır. Mekanik olan her şey tepemizi attırır, samimi bir organiklik, yaşayan bir evrene atar bizi. Canlı olanı severiz, ölünün solgun yüzünü değil, plastik çiçeklerden, yapma olan her şeyden nefret ederiz. Samimiyetin peşinden koşarız. İçe kapanmaya değil, dağılıp dışa akmaya çalışırız. Varlığın merkezini aramayız, topluluklardan merkez kurarız kendimize. İnsan kalabalığına katılırız, ama yine de yığınların korkutucu içgüdüsüne yüz sürmeyiz, diğer insanlara koşan, onlarda medet uman yalnızlarız biz, ama yalnızlığımızı, tek başınalığımızı yüceltip kutsallaştırmayız. Yalnız olduğumuzu iliklerimizde hissederiz de, eksik yanlarımızı eksik olduğunu sonuna kadar bildiğimiz diğer insanlarla tamamlamaya çalışırız. İnsanın insandan başka çaresinin olmadığını biliriz de yine de umutsuzluğa kapılmayız. Tekrar ve tekrar insana koşarız; temas etmeye çalışırız ona. Bu dünyadaki her şeyin, Sanatın da, insanlara koşmak için var olduğuna inanırız."

Yazarlar: Osman Çakmakçı-Frıedrıch Hölderlin-Serdar Koçak-Lâle Müldür-Arthur Rımbaud-Halil Sarıyar-Mehmet Sarsmaz-Anita Sezgener-Elif Sofya-Ömer Şişman-İrfan Yıldız-Levent Yılmaz-Necmi Zekâ-Orhan Duru-Ferit Edgü-Murat Uyurkulak-Muammer Kıranoğlu-İlknur Güneylioğlu-Barış Acar-Alaın Badıou-Zafer Aracagök-Kadir Çağlayan-Tarık Günersel-Rahmi Öğdül-Çağrı Uluğer-Bora Başkan
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Scala Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.