Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ekonomi Haydutları

Ekonomi Haydutları

Ekonomi Haydutları

Yolsuzluk, Şiddet ve Ulusların Yolsuzluğu

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Tuncel Öncel
Standart Teslimat
29 Kasım - 05 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054334865


"Fisman ile Miguel'in yeni kalkınma iktisatçıları kuşağının en iyi ve parlak temsilcilerinden olduklarını zaten biliyordum. Bu kitap sayesinde büyük birer yazar ve hafiye de olduklarını öğrendim. Yolsuzluk ve şiddet konularında artık bıkkınlık vermiş eski analizleri geride bırakan, bu konuları daha iyi kavramamızı sağlayan dâhice yollar buluyorlar. Dünyada yoksulluğu ve şiddeti umursayan hiç kimsenin göz ardı edemeyeceği canlı bir öykü anlatıyorlar."
William Easterly, The White Man's Burden'ın yazarı

"Ekonomi Haydutları, yoksulluk, suç ve yolsuzluk arasındaki önemli bağlantıları ortaya çıkararak, yaşadığımız dünyanın ne kadar küçük ve iç içe geçmiş olduğunu görmemize yardım ediyor."
Dan Ariely, Predictably Irrational'ın yazarı

"Ekonomi Haydutları, iktisadi kalkınmanın karanlık yüzüne yapılmış büyüleyici bir keşif gezisi. Dünyanın en yaratıcı iktisatçıların ikisi, iktisat hafiyeliği alanındaki dikkat çekici yeteneklerini kullanarak şiddeti, yolsuzluğu ve yoksulluğu en beklenmedik yollarla inceliyorlar. New York şehri park cezaları, Suharto'nun nezle olması gibi görünüşte alakasız olan olaylar, dehaları sayesinde dünyanın gerçekte nasıl işlediğini anlamakta kullanılabilecek güçlü araçlar hâline geliyorlar. İktisatla ilgili bir kitap nadiren bu kadar eğlenceli ve önemli olmuştur."
Steven D. Levitt, Görünmeyen Ekonomi'nin ortak yazarıSayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Efil Yayınevi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.