Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ekoturizm Yönetimi
Ekoturizm Yönetimi

Ekoturizm Yönetimi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Cengiz Demir
Standart Teslimat
19 Mayıs - 22 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789755918440

Ekoturizm Yönetimi Kitap Açıklaması


Turizm olayının gelişim süreci içinde teknolojik gelişmelerin de etkisiyle uluslararası turizm hareketleri kitlesel bir hal almış ve bir çok turistik merkez turist akınına uğramıştır. Öncelikle turizmin ekonomik faydalarını ön planda tutan bir çok ülke ya da bölge turizmin fiziksel ve sosyo-kültürel çevre üzerinde yaratabileceği olumsuz etkileri hesaba katmamışlardır. Kısa sürede yaratabileceği olumsuz etkileri hesaba katmamışlardır. Kısa sürede turizmden ekonomik kazançlar sağlamak düşüncesiyle hızla gelişen ve iyi yönetilmeyen turizm hareketleri, bir çok destinasyonun doğal ve sosyo-kültürel kaynaklarını hasara uğratmış, hatta çekiciliğini yitirmelerine neden olmuştur.

İnsanların eğtimi ve kültür seviyelerinin yükselmesi ile çevre bilincinin giderek artması sonucunda, turizm talebinin yapısında meydana gelen değişiklikler, kitlesel turizm hareketlerinden bireysel turizm hareketlerine ve kalabalık destinasyonlardan bozulmamış, kirletilmemiş doğal alanlara yönelik bir turizm akımı başlatmıştır.
...Sayfa Sayısı: 222

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.