Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ekoturizm Yönetimi

Ekoturizm Yönetimi

Ekoturizm Yönetimi

Yazar: Cengiz Demir
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789755918440


Turizm olayının gelişim süreci içinde teknolojik gelişmelerin de etkisiyle uluslararası turizm hareketleri kitlesel bir hal almış ve bir çok turistik merkez turist akınına uğramıştır. Öncelikle turizmin ekonomik faydalarını ön planda tutan bir çok ülke ya da bölge turizmin fiziksel ve sosyo-kültürel çevre üzerinde yaratabileceği olumsuz etkileri hesaba katmamışlardır. Kısa sürede yaratabileceği olumsuz etkileri hesaba katmamışlardır. Kısa sürede turizmden ekonomik kazançlar sağlamak düşüncesiyle hızla gelişen ve iyi yönetilmeyen turizm hareketleri, bir çok destinasyonun doğal ve sosyo-kültürel kaynaklarını hasara uğratmış, hatta çekiciliğini yitirmelerine neden olmuştur.

İnsanların eğtimi ve kültür seviyelerinin yükselmesi ile çevre bilincinin giderek artması sonucunda, turizm talebinin yapısında meydana gelen değişiklikler, kitlesel turizm hareketlerinden bireysel turizm hareketlerine ve kalabalık destinasyonlardan bozulmamış, kirletilmemiş doğal alanlara yönelik bir turizm akımı başlatmıştır.
...Sayfa Sayısı: 222

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız