Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Elektrik Devreleri - 2 Teori ve Çözümlü Örnekler

Elektrik Devreleri - 2 Teori ve Çözümlü Örnekler

Elektrik Devreleri - 2 Teori ve Çözümlü Örnekler

Yayınevi :

Volga Yayıncılık

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059981200


Alternatif (sinüsoidal) akım elektrik sistemlerinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü elektrik santrallerindeki generatörlerde üretilen ve enerji iletim hatlarıyla şehir merkezlerine getirilen gerilimin şekli sinüsoidaldir. Alternatif gerilim günlük hayatımızda her yerde mevcut olduğundan ve bütün sistemler bu gerilim şekline göre tasarlandığından, elektrik mühendisliği eğitimi alan öğrencilerin alternatif akıma ilişkin uygulamaları çok iyi bilmesi gerekmektedir. Bu amaçla kitapta; sırasıyla, alternatif akıma ilişkin temel kavramlar, devre elemanlarının alternatif akımdaki davranışları, alternatif akıma ilişkin uygulamalar, güç ve güç katsayısının düzeltilmesi, rezonans ve filtre devreleri, manyetik bağlı devreler -transformatörler- , çok fazlı sistemler ve alternatif akım devrelerinin çözüm yöntemleri verilmiştir.

Kitapta, hem gerekli teorik bilgiler hem de konuların daha iyi anlaşılabilmesi için çok sayıda çözümlü örnekler ve cevabı olan alıştırmalar verilmiştir. Öğrenciler örnek çözerek konuları daha iyi anladıkları için, çalışmada çözümlü örnekler önemli bir yer tutmaktadır. Bu amaçla, kitapta 224 çözümlü örnek, 240 cevabı olan alıştırma yer almaktadır. Kitap içerik olarak, hem elektrik, elektronik, bilgisayar, mekatronik, biyomedikal mühendisliği bölümü öğrencileri hem de meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler için uygundur.

Kitapta bulunan konu başlıkları :
- Alternatif (Değişken) Dalga Şekilleri
- Sinüsoidal Gerilim ve Akım
- Alternatif Akımda Direnç ? Kapasite ve Endüktans
- Empedans
- Alternatif Akımda Güç
- Güç Katsayısının Düzeltilmesi (Güç Kompanzasyonu)
- Rezonans Devreleri
- Filtre Devreleri
- Alternatif Akım Devrelerinin Çözüm Yöntemleri
- Manyetik Bağlı Devreler (Transformatörler)
- Üç Fazlı Sistemler
- Karmaşık (Kompleks) Sayılar
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 510

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Volga Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 510

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız