Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Elektronik Devrelerde Hata-Arıza Arama

Elektronik Devrelerde Hata-Arıza Arama

Elektronik Devrelerde Hata-Arıza Arama

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789750249815

Kitap gördüğü yoğun ilgi sonucunda kısa sürede 3. Baskısını yapmıştır.

Mesleğinizde son derece bilgili bir elektronik mühendisi ya da teknikeri olabilirsiniz. Ama bu arıza bulma konusunda sizlerin çok iyi olacağınız anlamına gelmeyebilir. Arızayı bulmak apayrı bir konudur ve tamamen tecrübeye dayalıdır. Arıza gidermek için şüphesiz elektronik bilgisine ihtiyacınız olacaktır fakat bu tek başına yeterli olmayacaktır. Gerçek bir devre önünüze geldiğinde arızanın hangi katta veya hangi elemanda olduğunu belirlemek her zaman kolay olmayacaktır. Bu tamamen sizin deneyiminize ve bu konudaki isteğinize bağlıdır.

Kitapta arızayı bulmak için temel teknikler açıklanmış, açıklamalar ışığında devreyi takip ettiğinizde arızayı daha kolay bulmanız sağlanmıştır. Anlatılan konuları bitirdiğinizde; arızalı bir cihaz karşınıza geldiğinde, kolaylıkla arızayı belirleyip, devreyi çalışır duruma getirmeniz amaçlanmıştır.

Tüm bunları yapabilmek için bu kitapta basit fakat basit olduğu kadar da günlük hayatta kullanılacak devreler seçilmiştir. Öncelikle, konuyu daha iyi anlamanız için bu devrelerin çalışma prensibi verilmiştir. Daha sonra devrede oluşabilecek muhtemel arızalar ve bunların devrede sebep olduğu muhtemel gelişmeler anlatılmış, hangi yöntemle hangi arızanın – hatanın- bulunabileceği açıklanmıştır.

Kitap, hata/arıza (arıza analizi) dersine uygun olarak hazırlanmış olsa da, bu konuyla ilgilenen mühendis, tekniker, tasarımcı, araştırmacı ya da elektronikle amatörce uğraşan ve elektronik cihazlarda hata bulma konusu ile ilgilenen uygulamacıların aradığı bir başvuru kaynağı olacaktır.

 

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

Güvenlik

Arıza Gidermek İçin Temel Kavramlar

Hata Teşhisinin Temelleri

Osilaskop Kullanımı

Tek Katlı Transistörlü Yükselteçler ve Arızaları

Güç Kaynağı Devreleri ve Bu Devrelerde Arızalar

Yükselteç Devreleri, Temel Ölçümler ve Arızaları

Bilgisayar Sistemlerinde Arıza Arama

Sürücü Sorunları ve Çözümleri

Harddisk ve Windows Ağ Sisteminde Arıza Arama

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 3. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.