Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Enerji Ekonomisine Giriş

Enerji Ekonomisine Giriş

Enerji Ekonomisine Giriş

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
31 Mayıs - 03 Haziran
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750251139

Enerji ekonomisine giriş niteliğinde kaleme alınan bu kitap, uzun süre enerji sektörünün kamu kurumları ve özel sektör şirketlerinin çeşitli kademelerinde geçen profesyonel iş hayatı sonrası akademik yaşama SBF İktisat Bölümünde enerji konularında ders vermek ve bu alanda akademik yayınlar yapmakla başlayan yazarın, ders notlarından ve uygulamada geçen uzun mesleki deneyimlerinden sağladığı birikimlerle yazılmıştır.

Daha önce üçüncü baskısını yapmış Enerji Ekonomisi ve Politikaları kitabının daraltılmış bir versiyonu olarak yayınlanan Enerji Ekonomisine Giriş kitabı üç kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda fosil kökenli tükenebilir ile rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir enerji piyasaları, ikinci kısımda enerji talebi, üçüncü kısımda ise enerji yatırımları ve arzı analizini ele alan kitap 17 bölüm olarak tasarlanmıştır. Her ne kadar bir ekonomi kitabı olarak görülse de diğer sosyal ve fen bilimlerden bazı temel kavram ve konuları ödünç alarak ortak bir zeminde ve geniş bir yelpazede hazırlanmış olan bu kitap, lisans ya da lisansüstü enerji ekonomisi öğrencilerine bir yardımcı ders kitabı olma özelliğindedir. Ayrıca enerji hakkında bilgi edinmek isteyen uzmanlar için de bir referans kitabı olma özelliğinde olup günümüzün karmaşık enerji sorunlarını anlamak ve analiz etmek için gerekli bilgiler okuyuculara aktırılarak, okuyucuların enerji ekonomisine kapsamlı bir açıdan bakmaları amaçlanmıştır.

Kitapta enerji ekonomisine ilişkin temel kavram ve kuramları açıklamanın yanı sıra enerji piyasaları, enerji arzı ve talebinin.

analizi için gerekli olan ekonomik araçların nasıl kullanıldıkları yeterli sayıda model, grafik, tablo ve sayısal örnek gösterimleri ile ele alınmaktadır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

  • Enerji ve Enerji Ekonomisi Kavramı
  • Enerjinin Tarihçesi
  • Petrol, Gaz, Kömür ve Elektrik Piyasaları
  • Yenilenebilir Enerji Piyasaları
  • Enerji Talebi Analizi ve Yönetimi
  • Enerji Arzı Ekonomisi
  • Enerji Yatırımları
  • Enerjide Gelecek Sözleşme Piyasaları

Petrol Rafinesi ve Taşımacılık

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Ebat : 17 x 25

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız