Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Engellilere Yönelik Tutumlar Ve Okul Sosyal Hizmeti
Engellilere Yönelik Tutumlar Ve Okul Sosyal Hizmeti

Engellilere Yönelik Tutumlar Ve Okul Sosyal Hizmeti

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Yayınevi : Ürün Yayınları
Standart Teslimat
21 Ocak - 26 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059712002

Engellilere Yönelik Tutumlar Ve Okul Sosyal Hizmeti Kitap Açıklaması

“Okul sosyal hizmeti” öğrencilerin eğitsel gelişimlerini aksatan sorunların saptanıp giderilmesi, derslere daha iyi uyum sağlamaları, böylece çocukların okuldan en etkin yarar elde etmeleri ve eğitim-toplum ilişkisinde doğru bir pozisyonda kalabilmeleri amacıyla yapılan hizmetleri kapsar. Bu disiplin, okul ortamlarında öğrencinin okul başarısına ve okul performansına etki eden faktörler üzerine odaklanır.


Okul sosyal hizmeti, öğrencilerin içinde bulundukları gelişim dönemi, aile ve yaşam koşulları nedeniyle yaşadıkları sorunların çözümü, gereksinim duyulan hizmetlerden yararlanmaları ve böylece eğitim etkinliklerini başarı ile sürdürmelerini sağlama gibi psiko-sosyal ve eğitsel hizmetleri, eğitim ekibi ile ekip çalışması anlayışı odağında yürütme imkanı bulacaktır. Özellikle öğrencileri ve ailelerini de kapsayacak ekip çalışması anlayışından hareketle,  her türlü ayrımcı, dışlayıcı tutum ve davranışın oluşmasını engelleyecek şekilde daha iyi bir eğitim modelinin yerleştirilmesi için mesleki etkinlik odağında ‘’çevresi içinde birey’’ yaklaşımını gözeten sosyal hizmet uzmanlarının okul ortamlarında yer alması önemli bir gereksinimdir.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 14 x 21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.