Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ermenilerin Kaleminden Kürtleşen Ermeniler

Ermenilerin Kaleminden Kürtleşen Ermeniler

Ermenilerin Kaleminden Kürtleşen Ermeniler

Esther-Thomas Mugerditchian

Çevirmen: Kaya Ataberk
Yayınevi :

Tarih&Kuram

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059833165


"Kürtleşen Ermeniler" ya da "Kripto Ermeniler" Türkiye'de sıkça dillendirilen ve adeta bir şehir efsanesine dönüşen bir konu. Bu kitap, Kürtleşen Ermeniler meselesini dünya kamuoyuna duyuran ilk kaynak eser. Üstelik yazarları da Ermeni.

Bir Osmanlı Ermenisi ve İngiltere'nin Diyarbakır Konsolosluğu'nda görevli olan Thomas Mugerditchian tarafından 1919 yılında kaleme alınan kitap, Kürtleşen Ermenilerin kim olduğu sorusuna aşiretlerine ve yaşadıkları bölgelere, illere, köylere kadar yanıt vermektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Tarih&Kuram

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Herkese tavsiye ederim

Bu kitap, barındırdığı ilginç gizemlerle tam bir bomba niteliğinde.ASALA, PKK, gerici isyanlar ve günümüz siyaseti arasında tam bir tarih köprüsü desem yeridir.

10.12.2019

Kripto Ermeniler konusu üzerine ilk kaynak

Ermenilerin Kaleminden Kürtleşen Ermeniler, üzerinde çokça tartışılan kripto Ermeniler meselesine değinen ilk kaynak olması bakımından önemli. Tarih meraklılarının oldukça beğeneceğini umuyorum.

04.12.2015

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.