Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Esey ile Haydar Çavuş
Esey ile Haydar Çavuş

Esey ile Haydar Çavuş

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Kora Yayın - Roman Dizisi
Standart Teslimat
07 - 11 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055601492

Esey ile Haydar Çavuş Kitap Açıklaması


Doğduğunda beşik kertmesi yapılan, on üçünde evlendirilen bir küçük gelin.Kocasının yanlışları yüzünden hayatı hep acı ve korku içinde geçen bir kadın.Çok sevdiği karısının üstüne kuma getiren, ağanın kapatması ile büyük bir aşk yaşayan, ağayı vurarak dağları ve hapishaneleri kendine mesken tutan bir adam.Bunu kendine yediremeyen ağanın zulüm ve baskısına uğrayan bir aile.Kocasını çok sevmesine rağmen, üstüne kuma getirmesine ses çıkarmayan, kumalığa razı olan bir kadın. Mezarının kocasının mezarından uzağa kazılmasını vasiyet eden acılı bir kadın. Sevgi ile nefretin bir kadında yarattığı tuhaf ikilem.

Erkek egemen bir toplumda, erkeğin kadın üstündeki ağır baskısı ile ağaların köylüler üzerindeki dayanılmaz baskısının bir arada hükmünü sürdürmesi.Bir eşkiyanın acılı hayatına sığdırdığı yüzlerce öykü.

Köy, köylü, ağalık, eşkiyalık, baskı, zulüm, sevda, aşk...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 287

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kora Yayın

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.