Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Esir Düşmüş Bir Halk
Esir Düşmüş Bir Halk

Esir Düşmüş Bir Halk

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Yeni Alan Yayıncılık - Güncel Sorunlar Dizisi
Standart Teslimat
29 Ocak - 03 Şubat
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789757414704

Esir Düşmüş Bir Halk Kitap Açıklaması


Cezayir dramıkarşısında herkesin, ülkelerin, siyasal akımların, bireylerin tekisi farklı farklı. Ama temel bir nokta aynı: Tekyanlı yaklaşım. Hele ülkemizde, neredeyse bir Cezayir sendromu yaşanıyor. Gazete manşetlerinde İslamcıların dehşeti adeta periyodik olarak boy gösteriyor. Ta devlet terörü, ya muhaliflerin İspanya'larda Almanya'larda Cezayir'in egemen "çete"si tarafından katli. Tek söz yok.
İşte SINIR TANIMAYAN GAZETECİLER'in bu ortak çalışması, hiçbir önkabulden etmeden, Cezayir dramının olaanüstü karmaşık yapısını aydınlatmaya yönelik. Bir grup Cezayirli ve Fransız gazeteci ve üniğversite öğretim üyesi tarafından tasarlanıp kaleme alınmış bu kitap, üç sorgulama çevresinde oluşturulmuş: Bugün Cezayirlilerin gündelik yaşamı nasıl akıyo? Bu noktaya nasıl gelindi? FİS ve silahlı İslamcı gruplar neyi temsil ediyor?
Çevirisini sunduğumuz kitap, gözden geçirilmiş ve yeni makalelerle zenginleştirilmiş ikinci basımı esas alıyor. Fransa'da geniş yankılar uyandıran bu çalışmanın, ülkemiz okurlarına da Cezayir gerçeğini çokyanlı olarak yansıtacağına inanıyoruz.
Sınır Taımayan Gazeteciler'in bize sunduğu ortak eser Cezayir Dramı, geniş kamuoyunun enkolay erişebileceği çalışma. Deneyimli gazetecilerin ve bir grup üniversite öğretim üyesinin eseri, faydalı bir hedefe yönelik: Gerek İslamcı hareketin, gerekse 1992'de kurulan Cezayir yönetiminin üzerinde esrar perdesini kaldırmak. Kitabı oluşturan, çeşitli ve oratak bir noktaya odaklanmış görüşleri yansıtan makaleler, kısa, açık ve sergileyici."
Le Monde diplomatique


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeni Alan Yayıncılık

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.