Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Eski Anadolu Türkçesi Dersleri
Eski Anadolu Türkçesi Dersleri

Eski Anadolu Türkçesi Dersleri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Kesit Yayınları
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054117932

Eski Anadolu Türkçesi Dersleri Kitap Açıklaması


Oğuz Türkleri, 1040 yılında Gazneliler ile yaptıkları Dandanakan savaşını kazandıktan sonra İran coğrafyası ağırlıklı olmak üzere Batı Türk Devleti'ni kurdular. 11. Yüzyılda kurulan bu devlet, sonraki zamanlarda asıl varlığını Anadolu coğrafyasında sürdürdü ve Oğuzların dili, yani Türkçenin Oğuz lehçesi esas olarak Anadolu'da yazı dili haline geldi.

Eski Oğuz Türkçesi ( Eski Anadolu Türkçesi) dönemi, özellikle Türkiye Türklük Bilimi araştırmalarının önemle üzerinde durduğu, pek çok çalışma ve yayın yapılan bir alandır. Ayrıca bu lehçe, Türk Dili ve Edebiyatı ile ilgili olan her bölümde bağımsız bir ders olarak okutulmaktadır. Bu kitapta özellikle öğrencilerin ve öğretim elemanlarının ihtiyaçları dikkate alınıp, yüzyıllara göre metin örnekleri seçilerek bir kısmının dil incelemeleri yapıldı. Ayrıca kitabın sonuna da derslerde ve alıştırmalarda kullanılmak üzere özgün metinlerden bir seçki ilave edildi.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 427

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kesit Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.