Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Etiğin Sosyolojik Temelleri
Etiğin Sosyolojik Temelleri

Etiğin Sosyolojik Temelleri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Vadi Yayınları - Toplum Dizisi
Standart Teslimat
19 Mayıs - 24 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055830304

Etiğin Sosyolojik Temelleri Kitap Açıklaması


Yaşamakta olduğumuz tarihsel evrede kimileri, insanların ahlaki duygularının zayıfladığını, tüketim ve haz endeksli eylemlere yöneldiklerini düşünürken; kimileri de durumun aslında böyle olmadığını, ahlaksızlığın çağdaş toplumlara haiz olmadığını, geçmiş toplumlarda farklı şekillerde de olsa çeşitli türden ahlaki zaafiyetlerin olduğunu belirtirler.

Kimilerine göre ise insanların etiğe yönelik tavırları, gün geçtikçe, daha da olumsuz bir hal almaktadır. Birbirlerini anlayan, birbirlerine yardımcı olmaya çalışan bireyler yerine; daha çok ansal hazlara ve çıkarlara yönelen birey tipleri ile karşılaşmaktayız. Bu durum, birbirleriyle rekabet eden, birbirleriyle savaş durumu içerisinde olan bireylerin oluşturduğu insan kümelerinin, istemediğimiz bir üyesi olmamıza neden olmaktadır. "Toplum" kavramının ontolojik temelleri güç kaybına uğramaktadır. Bir aradalığımızın temeli için gerekli olan güven duygusu, zayıflamaktadır.

İnsanlığın serüveni, tersine mi dönmektedir?

Sadece etik değil, bunun yanında hukuk da toplumsal yaşamın özsel yasalarını oluşturur. Onların her üçü de insanlığın, doğal olanı aştığının simgesidirler. Doğal düzenin determine ilişkilerinin dışına çıktıklarının, kendilerine ait bir yaşam alanı oluşturduklarının göstergeleridirler. Onlar, contra-nature'e bağlı oluşan yaşam alanımız için vazgeçilmezdirler
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Vadi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.