Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Etkili Düşünmenin 5 Elementi

Etkili Düşünmenin 5 Elementi

Etkili Düşünmenin 5 Elementi

Çevirmen: Erhan Akay
Yayınevi :

Okuyan Us Yayınları - Kişisel Gelişim Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055134198


Demek ki Newton bu şekilde dünyaya yukarıdan bakabiliyordu! Burger ve Starbird dâhiliğin şifrelerini olanca açıklığıyla önümüze seriyor ve biz sıradan insanların ufkunu hayal edilemeyecek mesafelere taşıyor.

Bir dâhi gibi düşünebilmek istiyorsanız bu kitap sizin için.

Etkili Düşünmenin 5 Elementi kitabı, size etkili düşünmenin pratik, parlak ve ilham verici yollarını gösteriyor. Fikir gayet basit: Belli yöntemleri izleyerek düşünme konusunda daha iyi bir konuma gelebilmeyi öğrenebilirsiniz. "Parlak zekâ" denilen kavram doğuştan gelen bir özellik değildir: zihni daha farklı şekilde kullanmayı bilmektir.

Kitapta anlatılan pratik yöntemler herhangi bir hedefe daha yaratıcı, zeki ve etkili bir şekilde yaklaşmanızı sağlayacak. Hayatın her alanında düşünmeyle ilgili gerçekleri ortaya çıkaran merak uyandırıcı örneklerle dolu olan Etkili Düşünmenin 5 Elementi kitabı öğrenciler, ebeveynler, öğretmenler, işadamları, profesyoneller, sporcular, sanatçılar, liderler ve yaşam boyu öğrenmekten vazgeçmeyenler; kısacası, potansiyelinin doruk noktasına çıkmak isteyen herkesin başucu kitabı.

Çıkmaza girdiğinizde, yeni bir fikre ihtiyaç duyduğunuzda ya da öğrenmek ve kendinizi geliştirmek istediğinizde, Etkili Düşünmenin 5 Elementi kitabı size ilham verecek ve yürümek istediğiniz yolda rehberlik edecektir.

"Düşün... Çuvalla... Sorgula... Anla... Değiştir... Öğren: Bu muhteşem kitapta Burger ve Starbird öğrencilere, öğretmenlere ve diğer herkese öğrenme dehasından nasıl yararlanacaklarını gösteriyor. Bilgiye giden kapının sihirli bir sınavla aralanmayacağını öne sürüyor. Aksine, hepimiz için asıl anahtar, düşünme eylemine yaklaşımlar geliştirirken başarısızlığa uğrama isteğini cesurca kucaklayabilmek. Bu kitap, tek bir içeriğe odaklanmaktan daha fazlasını yapıyor; okurlarına tatminkâr ve ödüllendirici bir zihinsel yaşam sunuyor."
-Dennis Van Roekel, Amerikan Ulusal Eğitim Derneği Başkanı-

"Düşünmek iyidir" diyor bu kitap. Yaratıcı olduğunuzu düşünebilirsiniz ya da sezgilerinizin kuvvetli olduğunu ya da bir ilişkiyi iyi yürüttüğünüzü vesaire... ve bunların hepsi de düşüncedir, öyle değil mi? Ama daha etkili düşünmeyi öğrenebilirsiniz! Eleştirel düşüncenin pratik ilkelerini içeren bu kitap, hem öğrencilere, hem iş hayatındakilere hitap ediyor.
-Steven Poole, Guardian (U. K.)-

"Okuldayken öğretmenlerim bana, bazı şeyleri daha derinlemesine düşünmemi söylerdi ve ben de ne yapacağımı bilemezdim. Elinizdeki kitap işte bu problemi bir kalemde çözüyor. Her yaştan insana daha etkin düşünmeyi öğretecek bir rehberimiz var artık. Bu kitabı şiddetle öneriyorum."
-Jack Canfield, Satış Rekorları Kıran Tavuk Suyuna Çorba Serisi ve The Success Principles'ın (Başarı İlkeleri) Yaratıcılarından-

"İki meşhur profesör bu esaslı kitapta (işadamlarından öğrencilere) becerilerini geliştirmek ve öğrenme kapasitelerini artırmak isteyen herkesle onlarca yıllık eğitmenlik deneyimlerini paylaşıyor. Okunmalı, üzerinde çalışılmalı ve tadına varılmalı; hatta sonra yeniden okunmalı."
-Fay Vincent, Beyzbol Birinci Lig Komisyonu Eski Üyesi ve Columbia Pictures'ın Eski Başkanı-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.