Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Evet Cevabınız Hayır Anlamına Geldiğinde!

Evet Cevabınız Hayır Anlamına Geldiğinde!

Evet Cevabınız Hayır Anlamına Geldiğinde!

Çevirmen: Sanem Peker
Yayınevi :

Goa

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789759064389


Çin'de bir müzakere yürütmek, ünlü bir Konfüçyüs erdemi olan sabır; zamanla edinilen sebat ve sebat yoluyla edinilen yaşam içgüdüleri gerektirir. Çin'deki müzakereler, bu erdemlere ilişkin bilgi sahibi olmayanlar tarafından, yılgınlığa düşüren bir kültür şoku gibi algılanabilir.

Deneyimli Çin ticaret müzakerecileri içinse bu olay, sonu olmayan bir öğrenme sürecidir. Her iki tarafı da müzakerelerde başarıya götürecek kapının anahtarı, pekâlâ, Çin'in eski klasiklerinde anlatılan askeri manevraları bilmek olabilir.

"EVET cevabınız HAYIR! anlamına geldiğinde" adlı kitapta yazar Laurence J. Brahm, nihai yol gösterici Sun Tzu'nun askeri stratejileri anlattığı Savaş Sanatı ve Çin tarihindeki stratejik kahramanlık hikâyelerini özetleyen vecizelerin bir derlemesi olan Otuz Altı Strateji adlı klasiklerindeki öğretileri, Çin'deki gerek ticari gerekse diplomatik günümüz müzakere durumlarına uyarlamıştır. Hepsi de yaşanmış, gerçek olaylara dayanan hikâyeler, yalnızca eğlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda bir müzakere yürütmenin uzun ve yıldırıcı süreci ile mücadele etmekte olan birçok insan için bir umut ışığı olacak.
ÖZGEÇMİŞ

Laurence J. Brahm

Laurence J. Brahm, çokuluslu şirketler adına yatırımlar planlama ve bu yatırımların müzakerelerini yürütmede uzmanlaşarak tüm kariyerini Çin'de yapılandırmış olan bir politik iktisatçı ve avukattır. Çin'in hukuki, mali ve ekonomik devrimleri üzerinde çok sayıda eseri vardır. Halen, çokuluslu şirketlere Çin'de yapacakları yatırımlar konusunda danışmanlık hizmetleri sağlayan Naga Group'un yönetim müdürlüğünü yaptığı ve kısa bir süre önce multimedya üretiminde öncü niteliği taşıyan Red Capital Studio'yu kurmuş olduğu Beijing'de yaşamaktadır. Aralarında, China's Century, Red Capital ve China as No.1'ın da bulunduğu, Çin üzerine yazılmış birçok eseri bulunmaktadır.Sayfa Sayısı: 164

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Goa

Sayfa Sayısı : 164

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız