Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Evli Kadınların Erotik Sessizliği

Evli Kadınların Erotik Sessizliği

Evli Kadınların Erotik Sessizliği

Yazar: Dalma Heyn
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789758989126


Psikiatrist Jean Baker pek çok kadının: "İyi şeyler yapmasına rağmen kendini kötü hissettiğini" söylüyordu, oysa benim gördüğüm bunun tam tersiydi: "Kötü" şeyler yapan ama buna rağmen kendilerini "İyi" hisseden kadınlar...

Kadınların kuralları ihlal etmeye yetecek, sıra dışı güçleri var ve ben bununla her zamankinden çok ilgileniyorum. Evlilik dışı seks, ya da Nathaniel Hawthorne'un deyimiyle "gayri meşru tutku" bunun en etkili yolu. Bu kadınlar, annelerinin bir zamanlar hayal bile edemeyeceği şeyleri yaparken; değişen hayatlarına, çevrelerine ve beklentilerine rağmen onları aynı şekilde tanımlamaya, aynı şekilde sınırlandırmaya devam eden tarihsel çerçevenin dışına çıkıyor.

"Sizden şunu rica ediyorum: Bugüne kadar inandıklarınızı bir kenara bırakın ve kulak verin. Dinleyeceğiniz kadınlar gerçek..."
-Dalma Heyn-

"Olur da, kadınların seksten bugünkünden daha çok zevk alabildiği ortaya çıkarsa ve buna ulaşmayı başarabilirlerse kadınlar daha söz dinlemez, daha az itaatkâr bir hale gelecekler. Buna bir de tersinden bakalım: Daha çok başkaldırıp, erkeklerin tekelindeki dünya iktidarından hatırı sayılır bir pay ele geçirebilirlerse, cinsel açıdan daha talepkâr olacaklar. Eski düzenin savunucuları hangisinden -cinsel tehditten mi yoksa iktidar tehdidinden mi- daha çok korkuyor, bunu kestirmek zor."
-Psk. Doroty Dimnerstein-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yerdeniz Yayınları

Sayfa Sayısı : 312

İlk Baskı Yılı : 2005

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız