Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Evreni Dokuyan İplikler

Evreni Dokuyan İplikler

Evreni Dokuyan İplikler

Yazar: Zeynep Camat
Yayınevi :

Evrim Yayınevi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789755031897


21.yy. bilimkurgu ve gerçeklik arasındaki sınırların ortadan kalkmasına neden olan yepyeni bir fizik anlayışının doğumuna şahit oldu. Adına Süpersicim Kuramı denilen bu yaklaşım, kuantum fiziğini karmaşık ya da gerçeküstü bulanları bile hayrete düşürecek devrimsel fikirler ve yeniliklerle doludur.

Bu kuram galaksilerden yıldızlara, gezegenlere ve biz insanlara kadar, etrafımızda gördüğümüz herşeyi meydana getiren temel yapıtaşlarının atomlar yerine, farklı motifler çizerek titreşen, birbirinin tıpatıp aynı sicimlerden oluştuğunu ortaya koyuyor.

Süpersicimlerin kapısını araladığınız anda, 4 boyutlu zannettiğiniz gerçekliğin aslında 11 boyutlu olduğunu, veya hemen yanıbaşınızda bir başka boyutta yer alan paralel evrenlerin de varolduğunu, uzayın dokusunun yırtılabileceğini ya da, bu evrenden neden asla dışarı çıkamayacağımızı öğreneceksiniz.

Süpersicim Kuramı size, bugüne dek fiziğin tarif ettiği en zengin, gözalıcı ve inanılmaz varoluş hikayesini anlatıyor. Doğanın anadili olan matematiği ustalıkla kullanırken, Newton'dan Einstein'a kadar uzanan zaman içinde oluşmuş uçurumların üzerine sağlam köprüler kurarak, Herşeyin Kuramı olma yolunda hızla ilerliyor.Sayfa Sayısı: 266

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Evrim Yayınevi

Sayfa Sayısı : 266

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız