Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Felsefenin Kısa Tarihi

Felsefenin Kısa Tarihi

Felsefenin Kısa Tarihi

7/10 - 38 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Alfa Yayıncılık

Aynı Gün Teslimat
18 Kasım (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat
19 Kasım
Standart Teslimat
20 - 22 Kasım
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051711171


Felsefe gerçekliğin doğası ve nasıl yaşamalıyız sorularıyla başlar. Felsefenin Kısa Tarihi, görünüş ve gerçek, benliğin doğası, tanrının varlığı ve hem birey hem de toplumun bir üyesi olarak nasıl yaşamamız gerektiği gibi felsefenin ana temalarına odaklanıyor. 2000 yıllık Batı felsefesini Sokrates'ten hayvan hakları hareketine kadar ana hatlarıyla sunuyor. Warburton çoğumuzun gözünü korkutan ve anlaşılmaz bulduğu felsefeyi herkesin anlayabileceği ve günlük hayatında kullanabileceği bir konu haline getiriyor. Batı felsefesinin büyük düşünürlerini kronolojik sırayla tanıyacağınız, zevkle okunacak mükemmel bir giriş kitabı.

Batının düşünce tarihiyle ilgilenmek isteyenler için en uygun başlangıç noktası.
-Publishers Weekly-

Felsefe öğrenmek isteyenler için paha biçilmez bir klasik. Felsefenin sanıldığı kadar karışık ve zor olmadığını, tam tersine güzel bir zihin alıştırması olduğunu kanıtlıyor.
-Oxford Times-

Batı felsefesi tarihinde bir gezinti, öğretici ve eğlenceli.
-Sacramento News and Review-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 360

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 360

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 3

Felsefe

Felsefe ülkemizde çok yanlış anlaşılsa da okumaya başlandıktan sonra hayatın içinden bir parça olduğu anlaşılıyor. Kitap günümüze kadar gelen, birçok insanı etkileyen filozofların felsefelerini günlük hayata çok güzel uyarlıyor. Ancak çok sayıda kişiyi kısa olarak anlattığı için bir süre sonra kitabın akıcılığı olumsuz etkileniyor ve odak sorunu yaşatıyor. 10/5

27.10.2016

Harika....

Felsefeye ilgi duyanların okuması gereken bir eser.

24.08.2016

Felsefenin Kısa Tarihi

Felsefe bilenler için, felsefeyi sevenler için harikulade bir kitap.Felsefenin ilk tarihinden günümüze dek süren tarihini harika bir üslupla yazılan bir kitap.Okunması gerekir.

16.01.2016

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız